Fotorelacja 2018

Dni Sąsiadów na Zatorzu w Słupsku | 27-29.05

« Powrót do listy relacji

Dni Sąsiadów zorganizowaliśmy na Zatorzu – największej dzielnicy Słupska, liczącej około 16 tys. mieszkańców, uznawanej powszechnie za miejską sypialnię. Chcieliśmy skierować działania do ludzi w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach. Poza tym mieliśmy nadzieję, że nie będą to pomysły wyłącznie grupy inicjatywnej, ale też innych zainteresowanych. Ostatecznie odbyło się wiele akcji:  wymiana ubrań „ciuch za ciuch”, warzywne grillowanie, animacje dla dzieci, interaktywne zabawy teatralne, „Pokaż nam swojego pupila” – piknik dla ludzi i zwierzaków, czytanie na trawie, „Galeria na Schodach” – działania plastyczne, znakowanie rowerów, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, spotkanie z dzielnicowym.

Nie jest prawdą, że ludzie nie chcą wychodzić z domu – muszą mieć jednak do tego okazję. Każde ze zdarzeń miało naprawdę dużą frekwencję. Poza tym nawiązaliśmy wiele kontaktów z nadzieją, że przełożą się one na dalsze działania wspólnotowe.

„Dni Sąsiadów na Zatorzu” współorganizowali: Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, Komenda Policji Miejskiej w Słupsku, Słupskie Bańki Mydlane, Spółdzielnia „Dom nad Słupią”, Stowarzyszenie „Kolektyw”, Straż Miejska w Słupsku, Intermarche.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów