Fotorelacja 2018

Domowe Jam Session na BLISKIEJ | 30.06

« Powrót do listy relacji

Dnia 30 czerwca 2018 roku zorganizowaliśmy Domowe Jam Session na BLISKIEJ, na placyku znajdującym się przy MEWCE. Otwartej Pracowni w Nowym Porcie. Zaprosiliśmy sąsiadów do wspólnego śpiewania oraz grania na różnych instrumentach. W wydarzenie to włączyły się także osoby, które na co dzień zajmują się muzyką. M. in. Ekipa z Michałowa, Jan Hardy, Paweł Giłka, Michał Ludwik, Stowarzyszenie 180 stopni. Bardzo ucieszył nas fakt, że do naszego jam session dołączyli Sąsiedzi, którzy przechodząc usłyszeli muzykę i zobaczyli plakaty.

Ozdobiliśmy placyk za pomocą lampek oraz proporców – zarówno zrobionych przez Dom na Skraju w Nowym Porcie, jak i tych z pakietu startowego. Kubki oraz serwetki przydały się nam do serwowania domowej lemoniady oraz ciast przygotowanych przez Sąsiadów. Jedna z sąsiadek zajęła się wypisywaniem imion uczestników na naklejkach z pakietu, przez co każdy z nas wiedział jak ma na imię druga osoba.

Wypożyczyliśmy od Latarni Morskiej w Nowym Porcie stoliki oraz ławki, które ułatwiły nam wspólne granie oraz przygotowanie poczęstunku.

Spotkanie trwało od godz. 18.00 do 21.00. Zakończyliśmy je punktualnie, ponieważ taką mieliśmy umowę z sąsiadami. Przed ciszą nocną placyk został uporządkowany.

Nasze muzyczne spotkanie było zainspirowane i stworzone dla pewnej Dominiki, której nie ma już wśród nas. Spełnienie marzenia Domy było jednym z pierwszych działań naszego zespołu w MEWCE. Otwartej Pracowni i było związane ze spotkaniem zespołu Red Hot Chili Peppers w 2016 roku. Rozpoczynając nasze sąsiedzkie spotkanie wypuściliśmy 16 balonów – tyle miała lat Dominika, kiedy poleciała w stronę słońca – oraz wspólnie zagraliśmy utwór zespołu Red Hot Chili Peppers. Mamy nadzieję, że Domowe Jam Session na BLISKIEJ stanie się coroczną tradycją w Nowym Porcie.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów