Fotorelacja 2018

Dzień Sąsiada w Domu Seniora „Kalina” | 29.06

« Powrót do listy relacji

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki kolejny raz wyszło na przeciw potrzebom ludzi starszych i schorowanych organizując Dzień Sąsiada w Domu Seniora „Kalina”. Spotkanie odbyło się w ogrodzie, który został pięknie przystrojony chorągiewkami i balonami pochodzącymi z pakietu startowego. W wydarzeniu brało udział 35 pensjonariuszy, głównie na wózkach inwalidzkich. Bardziej sprawni pensjonariusze brali udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez wolontariuszy naszego Stowarzyszenia. Ich zadanie polegało na kolorowaniu obrazków o tematyce letniej, następnie naklejaniu ich na karton i wykonaniu ramki z kolorowych figur geometrycznych naklejanych dookoła rysunku. Wykonane prace będą zdobiły sale Domu Seniora. Pozostali pensjonariusze chętnie włączali się do wspólnego świętowania.

Niewątpliwą atrakcją był bogaty poczęstunek przygotowany przez sąsiadujące z Domem Seniora piekarnie, sklepy i lokale gastronomiczne.

Seniorów odwiedził również radny, p. Mariusz Andrzejczak.

Ten wspólnie spędzony dzień z pewnością zostanie na długo w pamięci pensjonariuszy. Nie tylko łamał monotonię szarych dni, ale i przyczynił się do aktywizacji ludzi starszych. Dał im również poczucie, że nie są osamotnieni. Nie była to jednorazowa wizyta członków Stowarzyszenia w Domu Seniora, gdyż kilka razy w roku staramy się uczestniczyć w życiu osób starszych przy każdej nadarzającej się okazji.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów