Fotorelacja 2018

Nowy Świat, ul. Klonowa | 16.06

« Powrót do listy relacji

Słoneczna czerwcowa sobota okazała się idealnym terminem sąsiedzkiego spotkania. Chociaż wiele zaproszonych i wstępnie zainteresowanych osób zmieniło plany, to jednak faktyczni uczestnicy miło spędzili czas na rozmowie, degustacji przysmaków, towarzyskich żartach i zabawach 😉 . Odbyła się też interaktywna prezentacja robotów, w której najchętniej uczestniczyli najmłodsi uczestnicy (ale nie tylko :)). Bawiliśmy się w rysunkowe kalambury na „plenerowej tablicy szkolnej”. Piekliśmy kiełbaski i dopingowaliśmy dzieciaki ścigające się na rowerach.
Wyjątkowym gościem był Szejk: zaprzyjaźniony sznaucer świętujący swoje, nie uwierzycie!, 10. urodziny. Był elegancko ubrany w muszkę (przez cały wieczór) i dniosąsiedzkową czapeczkę (na początku). W psich zabawach towarzyszyły mu Nuka i Tosia, dwie energiczne psie dziewczyny, a wszystkie harce z samego czubka sosny obserwowała z umiarkowanym zainteresowaniem czarno-biała kotka Varia, pupilka Leny (gospodyni spotkania). Oczywiście przez cały czas czynne było „studio tatuażu” obsługiwane przez najmłodsze dziewczynki. Zawody na ubranie jak największej liczby czapeczek wygrał Kajtek – Kajo. Założył ich 10!
Wszystkich zaskoczyła miło jedna z Sąsiadek, która z własnej inicjatywy przygotował loterię fantową z przemiłymi upominkami, które dłuższą chwilę (za zgodą inicjatorki) podlegały wymianie barterowej, aż odnalazły najbardziej zainteresowanych właścicieli. (Na przykład: miś maskotka wylosowany przez Adama został wymieniony przez Bogdana za długopis. Od Bogdana w zamian za inny długopis trafił do Leny, a ona ofiarowała go wspaniałomyślnie Gai 🙂 ).
Miłą niespodzianką było kilkoro niezapowiedzianych gości, których dzięki spotkaniu stali się rozpoznawalnymi Sąsiadami.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów