Fotorelacja 2018

Patio Pozytywnej Szkoły Podstawowej | 26.05 | Kokoszki

« Powrót do listy relacji

Spotkanie w ramach Dni Sąsiadów było imprezą wyjątkowo udaną. Zgodnie z założeniami miało charakter artystyczny. Dwudziestu trzech uczestników, z wielkim zapałem malowało akrylem na płótnie „Kwiaty naszej dzielnicy”. Malarki z Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Plastyków czuwały nad przebiegiem twórczego procesu, służąc wszystkim doradztwem. Był to ciekawy eksperyment, bowiem niektórzy z malujących po raz pierwszy trzymali pędzel w dłoni a ich prace okazały się bardzo obiecujące. Z powstałych prac została utworzona wystawa na terenie biblioteki.
Jedenaścioro dzieci uczestniczyło w różnych konkursach oraz w tworzeniu malowideł cieni na betonie przy użyciu kolorowej kredy. Wszyscy uczestnicy imprezy obdarowani zostali nagrodami. Spotkanie było okazją do poznania nowych sąsiadów i nawiązania nowych przyjaźni. Nasze obchody Dnia Sąsiada uhonorowali ważni goście, którzy wspaniale uczestniczyli w naszej zabawie. Bawili się z nami: dyrektor Pozytywnej Szkoły Podstawowej, p. Piotr Szeląg, prezes Fundacji Pozytywne Inicjatywy, p. Arkadiusz Gawrych, czterej radni dzielnicowi, p. Witold Bądkowski, p. Gabriela Klein, p. Krzysztof Nowotarski, p. Lucyna Ziębińska-Illa, radny miasta Gdańska, p. Mariusz Andrzejczak oraz europoseł – kandydat na prezydenta Gdańska, p. Jarosław Wałęsa.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki zorganizowało obchody Dni Sąsiadów już po raz trzeci. Dzięki tym spotkaniom, każdego roku poszerza się krąg znajomości wśród mieszkańców. Utrwala się przekonanie, że w najbliższym otoczeniu są życzliwi ludzie, na których można liczyć i są ludzie, którzy liczą na naszą pomoc. Ważnym aspektem tych spotkań jest również integracja trzech pokoleń, które potrafią ze sobą współpracować i razem się bawić.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów