Fotorelacja 2018

Przyjęcie pożegnalne w ogródku przy domu | 28.06

« Powrót do listy relacji

Pomysł na zorganizowanie spotkania zrodził się ze względu na zakończenie przygody z Przedszkolem nr 87 mojej córki, Agaty. Chciałam urządzić dla Niej przyjęcie pożegnalne, a jednocześnie sama pożegnać Rodziców i dzieciaki, z którymi zdążyliśmy się zaprzyjaźnić.

Spotkanie odbyło się po oficjalnym zakończeniu roku przedszkolnego w ogródku, przy naszym domu. Na imprezkę przybyli wszyscy zaproszeni goście. Choć głównym przygotowującym przekąski byłam ja, to inni goście przynieśli ze sobą mnóstwo pyszności. W menu można było spotkać: tortillki, paróweczki w cieście francuskim, babeczki, ciasto owsiane, galaretki owocowe. Był też grill, a na nim: kiełbaski i pyszne filety z kurczaka. Nie zabrakło też owoców – dzieciaki zjadły całego arbuza! Ogródek został udekorowany girlandami, balonami, a także kolorowymi papierowymi kwiatami. Część balonów transparentnych została wypełniona cukierkami, które później dzieci przebijały w ramach jednej z konkurencji.

Spotkanie zaczęło się wspólną zabawą z chustą animacyjną, przyniesioną przez jedną z Mam. Następnie dzieci miały za zadanie stworzyć portret Agatki, a wygraną w konkursie była Sąsiedzka Książka Kucharska! Aby zachęcić dzieci do jedzenia, urządzałam również konkursy na zjedzenie jakiejś przekąski ze stołu. Wcześniej zgromadziłam mnóstwo gadżetów, które posłużyły za nagrody w konkursach. Następną konkurencją był wyścig w workach. Potem dzieci wraz z Rodzicami wykazywały się wiedzą na temat bajek i baśni. Po takiej chwili wytchnienia przyszedł czas na wyścig z jajkiem na łyżce. Śmiechu było co nie miara (oczywiście dzieci myślały, że biegną z surowym jajkiem 😉 )! Całej zabawie przygrywała muzyka z bajek oraz ulubionego zespołu córki, czyli Gawędy 🙂 Robiliśmy pociąg, taniec w kółku. Nie obyło się bez śpiewów! Między konkursami dzieci miały malowane buźki i przyklejane tatuaże. Na zakończenie jeden z Rodziców otworzył dziecięcego szampana , co oczywiście wzbudziło wśród dzieci wielką radość! Dzięki papierowej zastawie, sprzątanie skończyło się bardzo szybko. Ale dekoracje posłużą do kolejnej imprezki, która odbędzie się już niebawem!!!

Dziękujemy za wsparcie w postaci całej listy niezbędników imprezowych, a przede wszystkim za wspaniałą idee integracji sąsiedzkiej.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów