Fotorelacja 2018

Relacja ze spotkania sąsiedzkiego Strzelecka

« Powrót do listy relacji

Z okazji spotkania przygotowałyśmy ogródek przydomowy do nasadzenia kwiatków – skosiłyśmy trawę, ustawiłyśmy gazony, skopałyśmy ziemię. Kupiłyśmy również kwiaty
i produkty spożywcze na poczęstunek (owoce, słodycze, ciastka, warzywa, wędliny, sery
i kawę). Klub Sąsiada mieszczący się przy Świetlicy Krytyki Politycznej na ul. Nowe Ogrody 35 wykazał ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia – wypożyczył nam m.in. stoły, krzesła, plansze z dzielnicami Gdańska, kredki i książeczki dla dzieci. Aby zapewnić dzieciom więcej zabawy, zaprosiłyśmy firmę RoboPlanet, aby przedstawiła najmłodszym klocki Lego. Pomimo wietrznej pogody, sąsiedzi licznie przybyli na wydarzenie, które odbyło się 22 czerwca 2018r.

Kolejną atrakcją tego dnia była rewelacyjna rozmowa z Krystyną Ochędzan, przewodniczką miejską. Opowiadała o miejscu, w którym żyjemy i tym wzbudziła duże zainteresowanie uczestników, którzy umówili na kontynuację tak ciekawego
i intrygującego tematu. Hitem dnia stała się Urodzinowa sąsiedzka książka kucharska – przekazałam ją trzem uczestniczkom spotkania.

Na zakończenie, obecni pomogli przy wysprzątaniu miejsca spotkania. Poznałyśmy się, podzieliłyśmy własnymi spostrzeżeniami i uwagami oraz zaczęłyśmy już wspólnie planować kolejne. Zetknięcie się z historią naszej okolicy pobudziło wyobraźnię i apetyt na wiedzę. Niektóre z pań przymierzają się do uczestnictwa w następnej edycji Urodzinowej sąsiedzkiej książki kucharskiej. W radio można było usłyszeć relację z naszego sąsiedzkiego wydarzenia, a w Domu Uphagena odbył się wernisaż wystawy „Gdańskie Ogrody”, gdzie można zobaczyć Ogród Strzelecki  z ul. Strzeleckiej.

Ewa Włodarczyk

 

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów