Fotorelacja 2018

VII Osowskie Dni Sąsiadów | 23.06

« Powrót do listy relacji

Czasem słońce, czasem deszcz…

Pogoda nie sprzyjała siódmemu osowskiemu spotkaniu sąsiedzkiemu. Spadek temperatury, zimny, silny wiatr i ciemne, ciężkie chmury, przynoszące opady, czasami nawet intensywne. Organizatorzy od rana patrzyli w niebo, zastanawiając się: co z tego będzie? To wszystko nie oznacza jednak, że spotkanie się nie odbyło!

Jednak w Osowie nie brakuje osób wytrwałych, których do wspólnej zabawy nie zniechęci zła pogoda. Grupa nie jest może zbyt liczna, ale za to niezłomna 😀

Członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia „INNE jest piękne” przygotowali dla uczestników poczęstunek: pyszne ciasta, kawa i herbata pokrzepiały i dawały siłę do podjęcia aktywności. Do części kulinarnej dołączyła się niezastąpiona osowska lodziarnia Gelateria Italia. Firma nie po raz pierwszy wspiera działania stowarzyszenia z korzyścią dla osowian. Dziękujemy 🙂

Dzieci mogły skorzystać z zabaw w języku angielskim, przygotowanych przez Centrum Helen Doron. Szkoła językowa też bardzo chętnie włącza się w aktywność sąsiedzką. Brawo!

Wolontariusze zaprosili także do strefy zabaw, malowania twarzy i uczyli dzieci, jak gra się w boule, używając specjalnego kolorowego zestawu przeznaczonego dla najmłodszych. Jednak wydaje się, że podczas VII Osowskich Dni Sąsiadów „Osoboule” najbardziej wciągnęły radnych dzielnicy! Waldek Karpiński, Bartek Stefański i Janek Perucki ostro rywalizowali o zwycięstwo. Czyżby to była próba przed zorganizowaniem jakiegoś dzielnicowego turnieju?

Vitia – osowska Czeszka i czeska osowianka 😀 – cudownie zakręcona na punkcie edukacji, przeprowadziła krótki wykład o myśleniu wizualnym, który na pewno ułatwi uczenie się. Dodatkowo przekonywała i pokazała, że rysować może nauczyć się każdy!

Stowarzyszenie przeprowadziło również losowanie sąsiedzkich gadżetów: Sąsiedzkich Książek Kucharskich, płóciennych toreb i koszulek GDS.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

w ramach projektu Gdańskiego Funduszu Sąsiedzki 2018

Drodzy Sąsiedzi!

Dziękujemy za wspólną zabawę i cudowne rozmowy!

Organizatorzy: Stowarzyszenie „INNE jest piękne”

Więcej zdjęć: www.facebook.com/pg/innejestpiekne/photos/?tab=album&album_id=1713556268729485

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów