Fotorelacja 2019

Dzień Sąsiedzki ulicy Skarpowej | 29.06

« Powrót do listy relacji

Dzień Sąsiedzki rozpoczął się już kilka dni wcześniej. Podczas roznoszenia ulotek, zaproszeń i plakatów była okazja do pierwszych rozmów z sąsiadami, dyskusji o historii ulicy i historii ludzi tu mieszkających. Promocja wydarzenia odbywała się także w mediach społecznościowych, zaprosiliśmy organizacje sąsiedzkie działające przy Siedlcach, towarzystwa historyczne, radę dzielnicy. Plakaty zawisły w dwóch sklepach przy ulicy Skarpowej.
Po uzyskaniu zgody z Zarządu Dróg i Zieleni oraz prośby o uporządkowanie oraz skoszenie trawy na placu – miejsce spotkania było gotowe. Ogrodzenie wokół placu zostało udekorowane kolorowymi balonami.
Jako organizatorzy zapewniliśmy leżaki, gry planszowe dla dzieci, grilla, stół oraz kilka krzeseł. W mig pojawili się sąsiedzi, którzy donieśli brakujące krzesła, na stole pojawiło się ciasto owocowe i lemoniada. W ciągu dnia miejsce spotkania cieszyło się dużą popularnością wśród dzieci, dopiero po południu (gdy słońce nie było tak intensywne) pojawili się starsi mieszkańcy wraz z rodzinami. Dzieci zorganizowały oraz rozegrały turniej piłki nożnej „o mistrzostwo Skarpowej”, z kolei dla starszych przewidziany był badminton oraz gra integracyjna.
Mieszkańcy gratulowali inicjatywy oraz wskazywali, że takie spotkania są potrzebne i ważne. Dodatkowo ustawiliśmy flipchart, na którym uczestnicy mogli dokończyć zdanie:
„Lubię mieszkać na Skarpowej bo…”
„Brakuje mi…”
Spotkanie planowo miało zakończyć się ok. godziny 16, natomiast ostatni sąsiedzi wracali do domów o 23. Witaliśmy się jako nieznajomi, rozstaliśmy się jako znajomi sąsiedzi.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów