Fotorelacja 2019

Energetyczny Dzień Dziecka | 03.06

« Powrót do listy relacji

3 czerwca 2019 roku po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Energetycznych zorganizowali Dzień Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 69 znajdującej się w sąsiedztwie naszej szkoły. Zabawa była przednia, dzieci były bardzo zadowolone i te duże i te małe. Wśród zaproszonych gości był m.in zastępca prezydenta miasta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych, p. Piotr Kowalczuk.
Na auli zaproszeni goście zostali przywitani przez Pana wiceprezydenta Piotra Kowalczuka oraz panią dyrektor Iwonę Targońską i zaproszeni do obejrzenia „Smerfowego przedstawienia”, wykonanego przez koło teatralne Zespołu Szkół Energetycznych. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie dzieci mogły brać udział w różnych grach i zabawach rozstawionych przy stanowiskach. Przy pierwszym były roboty z klocków lego, którymi można było się pobawić pod okiem opiekuna. Przy następnych stanowiskach znajdowały się konkurencje sportowo-sprawnościowe: rzut ringiem na kij, utrzymanie równowagi na piłce lub równoważni, strzał piłką do bramki lub podrzut piłką i złapanie jej na tzw. hamak. Młodzież Zespołu Szkół Energetycznych prezentowała czym jest energetyka odnawialna oraz czym zajmuje się elektryk. Były również gry planszowe, układanki, zabawy językowe. Można było się przebrać, pomalować twarz, zrobić zmywalny tatuaż i zmienić swój wygląd oraz uwiecznić to na pamiątkowym zdjęciu. Na festynie z okazji Dnia Dziecka był również pyszny poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZSE w kawiarence.
Celem spotkania było propagowanie wolontariatu oraz działalności na rzecz środowiska lokalnego wśród młodzieży Zespołu Szkół Energetycznych. Nawiązanie bliższych więzi z sąsiadującą szkołą jak również dobra zabawa dla zaproszonych uczniów SP 69.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów