Fotorelacja 2019

OSOWAjmy się, czyli VIII Osowskie Dni Sąsiadów | 22.06

« Powrót do listy relacji

Przyjść tam, gdzie można spotkać innych. Porozmawiać, pośmiać się ze sobą, może w coś zagrać… Takie „bycie razem”, poznawanie się stanowi ideę corocznych Gdańskich Dni Sąsiadów. Osowianie też się w nie włączają.
Od ośmiu lat organizatorem takich spotkań jest także Stowarzyszenie „INNE jest piękne”. W miniony weekend odbyły się dwa wydarzenia:

OSOWAjmy się, czyli VIII Osowskie Dni Sąsiadów;
III Sąsiedzkie Spotkanie na Kukawce.

W sobotę w parku przy Heleny/Diany Stowarzyszenie wspierały też inne organizacje, instytucje. Stowarzyszenie Magnolia zaproponowało uczestnikom dekorowanie koszulek rysunkiem jeża. A to wszystko w związku z akcją „Dom dla jeży”, którą organizacja prowadzi.

Sklep „Cytrus” częstował przybyłych owocami sezonowymi. Wolontariusze malowali dzieciom twarze. Można było rysować kredą, pograć w boule, ale największym przebojem spotkania był spontaniczny mecz koszykówki między dwiema „dzikimi” drużynami. Kto wygrał? Nieważne… Radość, grania była olbrzymia!

Przez cały czas trwania VIII Osowskich Dni Sąsiadów trwał mini-konkurs pt. „Za co lubię Osowę?” W I jego turze udzielono 40 odpowiedzi na to pytanie. Wszystkie będą zebrane i opublikowane, abyśmy jako osowianie byli świadomi atutów naszej dzielnicy i abyśmy je pielęgnowali.
Każdy, kto odpowiedział na pytanie, otrzymał upominek. Losowano spośród nagród ufundowanych przez Centrum Handlowe Osowa, Stowarzyszenie „INNE jest piękne” i Gdańskie Dni Sąsiadów.

Niedzielne spotkanie sąsiedzkie było kameralne. Uczestnicy wykonali prace porządkowe i relaksowali się w popołudniowych promieniach słońca.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów