Fotorelacja 2019

Sąsiedzi z ulicy Złota Karczma 3 i 5 i nie tylko | 16.06

« Powrót do listy relacji

Pomimo załamania pogody, starsi i młodsi sąsiedzi ze Złotej Karczmy spotkali się 16 czerwca 2019r. w niedzielne popołudnie na polanie pomiędzy blokami nr 3 i 5, a zaprosiła ich płynąca z głośników muzyka i zapachy wydobywające się z grilla. Chociaż muzyka miała zaprosić do wspólnego tańca, to jednak w jej towarzystwie dorośli sąsiedzi piknikując cenili sobie rozmowy, których tematem była możliwość poprawy relacji między pozostałymi sąsiadami – nieobecnymi. Podczas rozmów padały pomysły i propozycje kolejnych spotkań. Głośno myślano nad sposobami zapraszania i zachęcania do uczestnictwa w spotkaniach sąsiedzkich, które mogłyby zintegrować mieszkańców, a tym samym wpłynąć na ich działanie we wspólnym tworzeniu życia społecznego i animacji życia kulturalnego w naszej dzielnicy.
Na spotkanie sąsiedzkie przybyły też dzieci, na które czekały słodycze i proste sprzęty sportowe (guma do skakania, lina do przeciągania, skakanka, latawiec, rakietki do badmintona i hula hop), dzięki którym same dzieci zorganizowały sobie zabawy podwórkowe.
Po zakończeniu spotkania sąsiedzi wspólnie posprzątali teren. Żegnając się, z radością umówiliśmy się na następne spotkanie.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów