Fotorelacja 2019

Sąsiedzki piknik integracyjny wokół budowy owocowej grządki dla mieszkańców ul. Słowiańskiej 34 | 16.06

« Powrót do listy relacji

Piknik sąsiedzki został zorganizowany z pomocą pakietu startowego dla Gdańskich Dni Sąsiadów oraz z pozyskanego minigrantu od Miasta Gdańska, którego operatorem jest Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. Piknik zgromadził przede wszystkim rodziny z dziećmi. Dorośli mieli okazję do rozmowy, a dzieci miały okazję na wspólną zabawę: malowały kredą, grały w gumę, skakały na skakankach, uczyły się grać w badmintona, odbył się nawet konkurs skoków w workach. Została zbudowana grządka w skrzyni z nasadzeniami z truskawek, poziomek i aksamitek. Drewniana skrzynia została przygotowana i podarowana przez jednego sąsiadów. Bardzo profesjonalnie została też odmalowana ławka przed blokiem. Deski zostały zdjęte i oheblowane, metalowa konstrukcja ławki oczyszczona z rdzy i odmalowana farbą zabezpieczającą przed korozją. Całości towarzyszył piknik z poczęstunkiem. Dodatkową inicjatywą było umycie konstrukcji wywietrzników od hal garażowych, które okalają teren zielony osiedla i o których czystość niestety nikt nie dba na co dzień.
Zakupione z minigrantu artykuły dla dzieci do zabawy zostały zgromadzone w skrzynce, która znalazła swoje miejsce w jednej z klatek schodowych. Dzieci mają do niej ogólny dostęp i uczą się dbać o wspólne zabawki. Znacznie urozmaiciło to im czas spędzany na dworze.
Piknik był pierwszą taką inicjatywą od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że zainspiruje to kolejne osoby do zorganizowania podobnego spotkania, na przykład na zakończenie lata, czego zapowiedzi można było usłyszeć podczas pikniku.
Piknik trwał około 3 godzin, jednak przygotowania do niego zajęły znacznie więcej. Przez około tydzień czasu w naszej grupie sąsiedzkiej mieliśmy częsty kontakt, gdyż budowa drewnianej skrzyni do grządki, jej wypełnienie, demontaż desek z ławki, wymagały wielu wcześniejszych prac. Przez ten czas znacznie wzmocniliśmy nasze sąsiedzkie relacje.
Tego niedzielnego popołudnia spędziliśmy miło czas w sąsiedzkim towarzystwie. Oby częściej.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów