Fotorelacja 2019

Spacer Historyczny „Niezwykłe Suchanino” | 20.06

« Powrót do listy relacji

Dnia 20.06.2019 r., mimo bardzo niesprzyjającej pogody, odbył się Spacer Historyczny „Niezwykłe Suchanino”. W miejsce zbiórki stawiło się kilkanaście osób zdecydowanych wyruszyć na poznanie historii i ciekawostek dzielnicy pomimo deszczu. Burza nas wprawdzie ominęła, ale deszcz towarzyszył nam przez ponad połowę spaceru.
Dziękuję uczestnikom za obecność, pogodny nastrój oraz chęć do uczestniczenia w spacerze i zadawanie pytań – wzajemnie siebie nie zawiedliśmy – spacer się odbył.
W czasie spaceru zwiedziliśmy dawne centrum wsi Suchanino, była opowieść o rozbudowie dzielnicy, jej ciekawych oraz uroczych miejsc.
Na koniec spaceru rozdane zostały uczestnikom drobne upominki otrzymane od Galerii Morena oraz Instytut Kultury Miejskiej, a także materiały informacyjne dotyczące atrakcyjnych wydarzeń w naszym mieście autorstwa Instytutu Kultury Miejskiej.
Dzięki spacerom historycznym zwiększa się świadomość mieszkańców Gdańska na temat miejsca, w którym żyją oraz pogłębia integracja z otoczeniem i innymi mieszkańcami.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów