Fotorelacja 2019

UŚMIECH W DARZE DLA SENIORA | 19.06

« Powrót do listy relacji

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki kolejny raz wyszło na przeciw potrzebom ludzi starszych i schorowanych organizując Dzień Sąsiada w Domu Seniora Kalina. Spotkanie odbyło się w ogrodzie, który został pięknie przystrojony balonami pochodzącymi z pakietu startowego. W spotkaniu brało udział 36 pensjonariuszy, głównie na wózkach inwalidzkich. Bardziej sprawni pensjonariusze, a niestety było ich niewielu, brali udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez wolontariuszy naszego Stowarzyszenia. Ich zadanie polegało na wykonaniu kartek okolicznościowych z motywem kwiatowym. Na kontury wykonane przez wolontariuszy pensjonariusze nanosili klej i ozdabiali brokatem. Wykonane prace będą upominkiem dla bliskich.
Pozostali pensjonariusze ochoczo wspólnie śpiewali piosenki z czasów młodości. Niektórzy seniorzy z zapałem uczestniczyli w grze w bingo.
Niewątpliwą atrakcją był bogaty poczęstunek przygotowany przez sąsiadujące z Domem Seniora piekarnie, sklepy i lokale gastronomiczne.
Ten wspólnie spędzony dzień z pewnością zostanie na długo w pamięci pensjonariuszy. Ten dzień nie tylko łamał monotonię szarych dni, ale i przyczynił się do aktywizacji ludzi starszych. Dał im również poczucie, że nie są osamotnieni. Nie była to odosobniona wizyta członków Stowarzyszenia w Domu Seniora, gdyż kilka razy w roku staramy się uczestniczyć w ich życiu przy każdej nadarzającej się okazji.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów