FB
logo jestem z Gdańska

O publikacjach

10. edycja Gdańskich Dni Sąsiadów to również premiera kolejnego wydania Sąsiedzkiej książki kucharskiej. W tym roku z przyjemnością prezentujemy urodzinową odsłonę naszego wspólnego dzieła. Już po raz trzeci mieszkańcy Gdańska podzielą się ze sobą swoimi domowymi przepisami.

Jeśli przyjrzycie się Państwo relacjom z Gdańskich Dni Sąsiadów, zobaczycie, że są starannie przygotowane. Jednym z najważniejszych aspektów jest zawsze znakomite i pięknie podane jedzenie.

Zainspirowało to koordynatorki Gdańskich Dni Sąsiadów do zaproszenia animatorów i animatorek spotkań do współtworzenia publikacji z serii „Sąsiedzka książka kucharska”. Towarzyszy ona Gdańskim Dniom Sąsiadów od 2016 roku.

Publikacje stawiają na zdrową, domową żywność. Znajdują się w nich przepisy zarówno dla amatorów mięsa, jak i wegetarian czy wegan. Zadbaliśmy również o bezglutenowe wersje potraw. Chcemy, aby podczas sąsiedzkich spotkań każdy znalazł coś dla siebie.

W tegorocznym, urodzinowym wydaniu poza daniami głównymi nie zabraknie propozycji imprezowych przystawek, czy deserów, które możecie zaserwować na przyjęciach dla znajomych, urodzinach i rodzinnych uroczystościach. Zwieńczeniem zbioru są receptury na domowe napoje, które lubimy kosztować na różnych spotkaniach.

Książka ma też wymiar artystyczny. W tym roku współtworzą ją trójmiejskie artystki – Anita Wasik, Hanna Kmieć i Lucyna Kolendo.

Sąsiedzka Książka Kucharska w równym stopniu, co o jedzeniu jest też książką o ludziach – Sąsiadach i Sąsiadkach, którzy poświęcają wolny czas, aby integrować się w ramach lokalnych społeczności i wzajemnie się poznawać. Dlatego zamiast zdjęć potraw, znalazły się w niej zdjęcia Autorek i Autorów, czyli tych, którzy – w książce i w Dniach Sąsiadów – są najważniejsi.

Sąsiedzkich Książek Kucharskich nie można kupić. Jedynym sposobem, aby otrzymać egzemplarz jest włączenie się w obchody Gdańskich Dni Sąsiadów i zorganizowanie własnego sąsiedzkiego spotkania.

Wydawcy:

Rok 2018 – Instytut Kultury Miejskiej –  Samorządowa instytucja kultury Miasta Gdańska

Rok 2017 – Instytut Kultury Miejskiej –  Samorządowa instytucja kultury Miasta Gdańska

Rok 2016 – Instytut Kultury Miejskiej –  Samorządowa instytucja kultury Miasta Gdańska i Wydawnictwo Wspólny Stół – Projekt Fundacji Wspólnota Gdańska

 

Wydawnictwo wspiera:

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda