wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

O publikacjach

Od 2016 roku Gdańskim Dniom Sąsiadów towarzyszy wydawnictwo –  Sąsiedzka książka kucharska.

Jeśli przyjrzycie się Państwo relacjom z Gdańskich Dni Sąsiadów, zobaczycie, że są starannie przygotowane. Jednym z najważniejszych aspektów jest zawsze znakomite i pięknie podane jedzenie.

Zainspirowało to koordynatorki Gdańskich Dni Sąsiadów do zaproszenia animatorów i animatorek spotkań do współtworzenia publikacji z serii „Sąsiedzka książka kucharska”. Towarzyszy ona Gdańskim Dniom Sąsiadów od 2016 roku.

Publikacje stawiają na zdrową, domową żywność. Znajdują się w nich przepisy zarówno dla miłośników mięsa, jak i wegetarian czy wegan - dzięki temu podczas sąsiedzkich spotkań każdy znajdzie coś dla siebie.

Osobny rozdział został poświęcony przepisom na pragnienie – znajdują się tam soki, koktajle, a także przepisy na napoje z użyciem wody z kranu od Partnera Gdańskich Dni Sąsiadów – spółki miejskiej GIWK.

Corocznie książka ma też wymiar artystyczny. Współtworzą ją trójmiejskie artystki.

Sąsiedzka Książka Kucharska w równym stopniu co o jedzeniu jest też książką o ludziach – Sąsiadach i Sąsiadkach, którzy poświęcają wolny czas, aby integrować się w ramach lokalnych społeczności i wzajemnie się poznawać. Dlatego zamiast zdjęć potraw znalazły się w niej zdjęcia Autorek i Autorów, czyli tych, którzy – w książce i w Dniach Sąsiadów – są najważniejsi.

Sąsiedzkich Książek Kucharskich nie można kupić. Jedynym sposobem, aby otrzymać egzemplarz jest włączenie się w obchody Gdańskich Dni Sąsiadów i zorganizowanie własnego sąsiedzkiego spotkania.

Wydawcy:

Rok 2018 - Instytut Kultury Miejskiej -  Samorządowa instytucja kultury Miasta Gdańska

Rok 2017 - Instytut Kultury Miejskiej -  Samorządowa instytucja kultury Miasta Gdańska

Rok 2016 - Instytut Kultury Miejskiej -  Samorządowa instytucja kultury Miasta Gdańska i Wydawnictwo Wspólny Stół - Projekt Fundacji Wspólnota Gdańska       

 

Partnerem publikacji w 2016 i 2017 roku był Partner Gdańskich Dni Sąsiadów – spółka miejska GIWK.

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje