Wszystkie fotorelacje

Biesiada Sąsiedzka w "Za Murami"

Deszcz padający od piątku spędzał sen z powiek organizatorom Dni Sąsiedzkich Za Murami ,            czy aby w  sobotę  18.o6.2o11 nie będzie padać. Ranek nie okazał się łaskawy, ale  choć „niebo płacze” to nie tracimy werwy i optymizmu. Z pomocą i namiotem przybył  nasz Partner  dyr. CKU  p. Dariusz Różycki – i  niebo jakby się rozjaśniło. O godz.11.oo  „Za Murami” wisiały już piękne banery, girlandy, baloniki, stoły nakryte obrusami, a wszystko skierowane w okna sąsiadów. Zapach  wyśmienitej grochówki  oraz  dymek grillowanej kiełbaski  i karkówki unosił się chyba do samego nieba. A kiedy z akordeonu popłynęły znane melodie , trudno byłoby się oprzeć pokusie i zostać w domach. Po chwili  zaroiło się wokół. Początkowo trochę nieśmiało, ale po upewnieniu się ,że zaproszenia w skrzynkach listowych to nie był jakiś żart  oraz nasze serdeczne  zachęcenie do bliższego poznania się i wspólnego biesiadowania, całkiem przełamały nieufność. Niektórzy  tylko dziwili się jak i  kiedy  to wszystko zostało zrobione mimo nie sprzyjającej pogody. Przybyło również wielu zaproszonych  gości: Radny Rady Miasta – pan Marek Bumblis, nowi Radni Rady  Dzielnicy Śródmieście z Przewodniczącą Zarządu -  panią Beatą Matyjaszczyk , pani  Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Dzielnic – Małgorzata Lewandowska, Panowie Dyrektorzy  Centrum Kształcenia Ustawicznego, Koledzy i Koleżanki z partnerskich organizacji pozarządowych, ale najważniejsze , że nie zabrakło  sąsiadów z okolicznych domów z całymi rodzinami .

Zainteresowanie wzbudzał  nasz Piknik nawet u przypadkowych przechodniów, w tym  turystek  z Niemiec . Zgodnie ze staropolską gościnnością  zaprosiliśmy  „unijne sąsiadki” do stołu i wspólnej zabawy. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia i był  to niespodziewany, miły akcent  tego prawie „ europejskiego dnia sąsiedztwa”.

 Gorąca grochówka i specjały z grilla  ze świeżym chlebkiem, zafundowanym przez Radnego Rady Dzielnicy Łukasza Pellowskiego, w dniu dzisiejszym smakowały wszystkim wyjątkowo. Żartom, „pogaduchom”  i śpiewom przy wtórze akordeonu nie było końca .Humory dopisywały wszystkim,   deszczyk też przestawał  siąpić, dając  nam do zrozumienia: jak się tak  bawcie  to bawcie się dłużej!!!  Po kilku godzinach  rozstaliśmy się  wszyscy, jako dobrzy znajomi  z  zapewnieniem, że w przyszłym roku wspólnie zorganizujemy podobną  imprezę. Warto być razem, warto kochać ludzi.

 

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów