Wszystkie fotorelacje

Rodzinnie i sąsiedzko w Jedynce | 30.05.2014

Wzorem lat ubiegłych w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku miał on również charakter sąsiedzki, ponieważ organizatorzy postanowili dołączyć do Gdańskich Dni Sąsiadów.

W piątek, 30 maja, dzieciom i ich krewnym drogę na boisko szkolne wskazywały girlandy kolorowych balonów, proporców. Na gości czekały równie wielobarwne stoiska. Można było z naturalnych materiałów wykonać prace plastyczne, wykorzystać ,,śmieci’’ do zrobienia eko-zabawek, albo wyczarować z krepiny kwiaty. Rodziny miały okazję  do wspólnego spędzenia czasu, malując, biorąc udział w zabawach terapeutycznych lub grach sportowych. Nadwątlone zabawą siły można było zregenerować, słuchając utworów muzycznych prezentowanych przez chętnych uczniów, a także posilając się w kawiarence lub na stoisku ze zdrową żywnością. Wiele osób z apetytem zjadło chleb ze smalcem czy grochówkę, przygotowaną przez szkolne panie kucharki.

Jednak największą atrakcję stanowiły motorowe przejażdżki. Oczekujące na nie dzieci utworzyły długą kolejkę. Humory dopisywały uczestnikom festynu tak jak pogoda.

- Pieniądze uzyskane ze sprzedaży losów na loterii i niektórych produktów zasilą fundusze potrzebne na tworzoną w szkole Bibliotekę Marzeń. – informują organizatorzy - Wszystkim rodzicom, nauczycielom i dzieciom zaangażowanym w przygotowanie festynu oraz jego uczestnikom serdecznie dziękujemy!

 Koordynatorzy imprezy:

Beata Kurylonek, Beata Sowa, Katarzyna Ciepiela

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów