Wszystkie fotorelacje

Jaśkowa Dolina | 22.06.2014

Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny, Klub Lekkoatletyczny Lechia oraz Klub Winda zorganizowały II obchody Święta Jaśkowej Doliny. W roku poprzednim nawiązaliśmy do historycznej tożsamości tego miejsca organizując tzw. „Sobótkę” w wigilię dnia Świętego Jana. W obecnym kontynuowaliśmy tę tradycję. Obyczaje świętojańskie mają w Polsce cechy wybitnie towarzyskie, kultywowane w miastach i wsiach do dziś. Festyny na Jaśkowej Dolinie były znane ze spotkań dawnych gdańszczan, gromadziły jednorazowo nawet do 30 tys. mieszkańców, nie wyłączając ówczesnych elit w tym członków rodziny panującej. W tym właśnie otoczeniu odbyła się fiesta - święto ulicy: parada z orkiestrą dętą Szkoły Muzycznej z Wrzeszcza, (tu niestety plany pomieszała pogoda jednak dzięki gościnności autobusu Ikarus orkiestra weszła do pojazdu i przy otwartych oknach grając przejechała trasę parady), wspólny przemarsz mieszkańców Gdańska, przejazd zabytkowych pojazdów, biegi sportowe Dzielnice Biegają. Na starcie biegów stanęło łącznie 250 uczestników w tym 150 w biegu głównym i setka w biegach młodzieżowych. Wszystkie dzieci najmłodsi uczestnicy otrzymały upominki starsze grupy wiekowe medale i puchary a wśród wszystkich biegaczy rozlosowano nagrodę główną wspaniały rower turystyczny.

http://dzielnicebiegaja.pl/relacja-gp-wrzeszcz-gorny/a114

Kolejno odbyły się występy mobilnego Carillonu z Orkiestrą Straży Granicznej w wykonaniu dzieł J.S.Bacha oraz artystów z Klubu Winda w repertuarze piosenek z lat 70-tych. Dzień uświetniły liczne wydarzenia artystyczne, mini jarmark oraz prezentacja bluesowych zespołów muzycznych z Wrzeszcza na scenie Teatru Leśnego.

Wieczorem od 20.00 do 22.00 dobyła się potańcówka z udziałem gwiazdy wieczoru zespołu OLD TIMERS połączona nauką tańca poprowadzoną przez grupę taneczną SWING REWOLUTIONS. Wszystkie osoby tańczyły pod sceną podczas licznych bisów nikt nie siedział na ławkach wszystkie nogi rwały się do tańca.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.527852714008456.1073741840.156769331116798&type=1

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów