Wszystkie fotorelacje

W „Jedynce” objechali całą Europę!

- To już koniec? Tak szybko?! – takie zdania, wypowiedziane przez uczestników corocznego Festynu Rodzinnego w Szkole Podstawowej Nr 1 są najlepszą jego oceną. To oznacza, że była tak dobra zabawa, tak różnorodna oferta, że został pewien niedosyt i chciałoby się zawołać: „Jeszcze!”. Potwierdzeniem jest również ilość gości: uczniów i ich kolegów, rodziców, dziadków…
W tym roku po raz drugi festyn odbył się 29. maja, czyli w okolicy Dnia Dziecka i dołączył do wydarzeń, organizowanych w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, a tematem przewodnim były podróże po Europie. Każde stoisko reprezentowało inny kraj i odnosiło się to tego, z czego jest znany. W Hiszpanii można było „złapać” byka, we Włoszech zjeść pizzę i spaghetti, w Holandii „wyhodować” tulipany z kolorowej bibuły, a ponadto rozwiązać wiele zagadek,  posmakować sałatki greckiej i wygrać szczęśliwy los na loterii. Klasy III przy aplauzie kibiców rywalizowały w turnieju gry w „zbijaka”, najodważniejsi popróbowali swych sił w sumo, a wszyscy wyszaleli się na „dmuchańcach”. Pokrzepienie przyniosła pyszna grochówka, ciasta, wata cukrowa, popcorn i świeżo wyciskane soki. Na tych, którzy potrzebują ciągłego zaspokajania głodu wiedzy, czekały zadania matematyczne i kurs udzielania pierwszej pomocy.
Popołudnie uprzyjemniały występy uzdolnionych uczniów: muzyka, taniec, a nawet żonglerka! Jak co roku największym wydarzeniem była wizyta motocyklistów, którzy wszystkim chętnym ofiarowali przejażdżkę.
Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę!
Nauczyciele SP 1 pod kierunkiem koordynatora, Patrycji Majer

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów