Wszystkie fotorelacje

Dni Sąsiadów na ulicy Heweliusza

14 czerwca w niedzielę o godzinie 11:30 na podwórku przy trzepaku odbyło się spotkanie Sąsiadów z klatki przy ulicy Jana Heweliusza w Gdańsku. Dzięki wsparciu ze strony lokalnej firmy Ruta Urban Garden (www.rutaurbangarden.pl) została założona rabatka kwiatowa. Przygotowany teren obsadzono przyniesionymi przez Sąsiadów sadzonkami – pojawiły się cynie, nagietki, lewkonie, mięta, aksamitki, ozdobne trawy, lawenda i motyli krzew, czyli budleja. Wszystko zostało wyłożone ściółką, a Sąsiedzi na zmianę donosili wodę do podlewania. Zaraz też został ustalony harmonogram, kto i kiedy będzie rabatkę podlewał.
Po zakończonych pracach był czas na ciasto z jabłkami, wodę cytrynową i kompot z rabarbaru. Szybko zorganizowano także dodatkowe krzesła i koce. Sąsiedzi obdarowani zostali przypinkami, chorągiewkami i balonami, a przez chwilę wszyscy byli dziećmi, puszczając bańki mydlane.
Wspólny poczęstunek i śmiechy przyciągały okolicznych mieszkańców, którzy zapowiedzieli się już na przyszłoroczną akcję Gdańskich Dni Sąsiadów. Pogoda dopisała, a niewielka rabata ma stać się początkiem tworzenia większego ogródka. Do zobaczenia za rok !

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów