Wszystkie fotorelacje

Festyn Sąsiedzki na Siedlcach

Punktualnie o godzinie 13.00  rozpoczął się festyn który oficjalnie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Pani Lucyna Karczewska,  przedstawiła program spotkania i zaprosiła do wspólnej zabawy. Po uroczystym powitaniu i otwarciu rozpoczęły się występy artystyczne. Na  scenie występowały:

- dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 58,

- przedstawiciele Szkoły ""Sokrates"" z przedstawieniem ""Kosmiczne wagary"",

- zespół rockowy z Gimnazjum nr 2,

- Gdańska Grupa Folkowa z koncertem szant,

- zespół   Smrfetki ze Szkoły Podstawowej nr 14.

Pomiędzy występami artystycznymi wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać także inne atrakcje. Swój pokaz skoków akrobatycznych przedstawili młodzi zapaśnicy działający przy Szkole Ochikara, natomiast ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalnego pokazali jak należy ratować poszkodowanego na wysokości. Widzowie mogli zobaczyć jak ratownicy transportują z dużej wysokości ofiarę wypadku (w tej roli wystąpił wolontariusz). Do pokazu zamiast skał i wysokich gór posłużyło ratownikom największe drzewo w parku. Po zejściu na ziemię ratownicy pokazywali, jak należy prawidłowo reanimować osoby nieprzytomne. Każdy chętny mógł pod okiem fachowców poćwiczyć na fantomie - korzystali z tego zarówno dzieci, jak i dorośli. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmiku ze wskazówkami, jakich udzielał ratownik - film dostępny jest na naszym kanale YouTube.Dla młodszych uczestników festynu ratownicy przygotowali specjalny park linowy. Atrakcją festynu byli też policjanci. Wszyscy chętni mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwy radiowóz od środka, mogli wejść do niego i posiedzieć w miejscu dla przestępców, niektórym udało się nawet włączyć syreny i światła.

 

Najmłodsi, którzy przybyli do parku, mogli uczestniczyć w licznych konkursach i zdobywać ciekawe nagrody. Wykazywali się m.in. wiedzą o Gdańsku i Trójmieście oraz sprawnością fizyczną. Większość maluchów skorzystała też z możliwości pomalowania swojej buzi w różne ciekawe wzory. Cudów malarskich przy cierpliwych dzieciach dokonywali wolontariusze. Każdy, niezależnie od wieku, mógł skorzystać z możliwości zmierzenia sobie ciśnienia. Pan doktor Jarosław Nosowicz (jeden z radnych RO Siedlce), oprócz pomiaru, przeprowadzał z każdym krótką rozmowę i podpowiadał co należy zrobić, aby poprawić swój stan zdrowia.

 

Na festynie pojawili się radni z nowo wybranej Rady Osiedla. Każdy zainteresowane mógł podejść i porozmawiać z radnymi na tematy związane z życiem na Siedlcach i o problemach. Oprócz oglądania występów można było się posilić wspaniałą grochówką od Pana Piotra Dzika oraz smacznym chlebem ze smalcem przygotowanym przez Panie ze Stowarzyszenia ""Nasze Siedlce"". 

Licznie zgromadzonym mieszkańcom Siedlec miło mijał czas, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Impreza zakończyła się po godzinie 18, kiedy to wszyscy rozeszli się do domów.

 

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów