Wszystkie fotorelacje

Osiedle Trzy Kolory

Gdy widzisz kulturalne zwłoki, ziomuś - animuj
Mówisz, że to nie jest twój problem, ziomuś - ani mój!
Lecz trzeba działać, zanim chała otumani tu
Zbyt wielu, estetycznie stępmy jej pazury; manicure
Gdy nie upomnisz się o swoje, zgarniesz taki chu-u-cha!
Banana, żeby zabić głód
Z pełną gębą postulaty wyraża się ciężej
Wypluj knebel i uczestnicz jak w Porto Alegre
Najlepszym lekiem na NWO jest NGO
Chcesz rybek? Musisz wędkę wziąć i w ręce los
By nie być instrumentem wciąż
Lecz podmiotowo rewitalizować dzielnię swą (na przykład)
Miasto jest żywą deklaracją - podpisz; street art
Włóż swój wkład w ten różnorodny w głowie miszmasz
Miałbyś być z tego wykluczony, ziomuś? Wykluczone!
To twoje prawo do kultury, przyrodzone” –

Vienio - Prawo do kultury ft. Bisz, Miuosh, Cheeba

Spotkanie sąsiedzkie zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej „Gdańskie Dni Sąsiadów” na osiedlu Trzy Kolory odbyło się 13 czerwca 2015.
Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16: 00 na tarasie znajdującym się na dachu naszego bloku. Każda osoba już przy wejściu otrzymywała naklejkę- identyfikator, tatuaż okolicznościowy oraz przypinkę pamiątkową.
Na początku sąsiedzi zasiedli do wspólnego stołu, od razu znalazł się chętny śmiałek do przyrządzania dań na grillu, który szybko okazał się mistrzem grillowania : )
Następnie pod hasłem „Festiwal ciast” odbył się konkurs na najlepszy wypiek! Każda z obecnych osób próbowała wszystkich ciast i oddawała głos na najlepsze. Jednogłośnie wygrał Pan Mirek. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone.
Podczas spotkania sąsiedzkiego odbyła się Planszówkomania- akcja sąsiedzka polegająca na tym, że każdy, kto miał ochotę i jest miłośnikiem i miłośniczką gier, mógł przynieść swoją ulubioną planszówkę na spotkanie i zagrać w nią z sąsiadem lub sąsiadką, których jeszcze nie zna. Ważna była przecież interakcja i integracja z drugą osobą!
Kolejnym punktem programu były Sąsiedzkie Kalambury! Dwie drużyny dzielnie walczyły o zwycięstwo, jednak cała zabawa zakończyła się remisem!
Podczas wydarzenia zorganizowane było też miejsce zabaw dla dzieci. Najmłodsi mogli spędzić czas malując, tworząc, kolorując. Każde dziecko dostawało słodki upominek za udział w sąsiedzkim spotkaniu.
Należy podkreślić, że Gdańskie Dni Sąsiadów nie odbyłyby się w takiej formie, gdyby nie firma Hanza Grupa Inwestycyjna i jej wsparcie finansowe. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie i współpracę, na jaką mogliśmy liczyć ze strony firmy. Dzięki temu wszyscy mogliśmy spędzić czas w miłej atmosferze.  
Serdeczne podziękowania należą się też kameralnej grupie sąsiedzkiej, która podjęła się organizacji wydarzenia, między innymi: Agacie Daleckiej, Krzysztofowi Lisiewiczowi i Kamilowi Wojkowskiemu.
Trzy Kolory to nowo powstałe osiedle. Gdańskie Dni Sąsiadów okazały się świetnym pretekstem do pierwszego spotkania, przełamania lodów, poznania, kto mieszka za ścianą. Za nami pierwsze spotkanie na naszym osiedlu, mam nadzieję, że ten projekt stanie się tu lokalną tradycją.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów