Wszystkie fotorelacje

Piknik Sąsiedzki na Placu Wałowym

               Zagospodarowanie przestrzeni miejskiej w obrębie Placu  Wałowego  w Gdańsku było  tematem wielu spotkań  i animowanych przez nas Debat Publicznych , które posłużyły do założeń konkursowych AMS i Prezydenta Miasta Gdańska.

Laureatami  konkursu w ramach  programu „ Bramy Kraju” zostali młodzi architekci z Krakowa  i Bydgoszczy.

 W dniu 27.o5.2o11 mieszkańcy  Gdańska, a zwłaszcza Starego Przedmieścia , nie  tylko uczestniczyli  w Pikniku z okazji  Gdańskich Dni Sąsiada ale również  w  specjalnie postawionym  namiocie  mogli obejrzeć  pokonkursowe makiety i  plansze Tym samym skonfrontowano  wizję młodych projektantów dotyczącą  tego miejsca z oczekiwaniami społeczności lokalnej.

Na Piknik  tłumnie przybyli mieszkańcy: seniorzy,  młodzież, mamy z dziećmi a nawet maluchami  w wózkach .Miło było przywitać osoby z życia publicznego : pana  Marka Bumblisa - Radnego Miasta Gdańska, nowo wybranych Radnych Dzielnicy Śródmieście, Dyrektora AMS z Warszawy, Dyrektora i Kierownika Wydziału Urbanistyki , Architektury i Ochrony Zabytków  Miasta Gdańska oraz spotkać się w działaniu z członkami naszego Partnerstwa Lokalnego .

 

Dzień Sąsiada na Placu Wałowym  był bogaty. Rzęsiście oklaskiwano program artystyczny przygotowany przez młodzież z Gimnazjum nr 8  oraz Pałac Młodzieży. Stoliki  Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków  z konkursem rysunkowy  i  malowaniem  buzi cieszyły się równie dużym  zainteresowaniem  jak  bezpłatna grochówka z kiełbaską i pysznym świeżym chlebkiem „od Pellowskiego”

Jeśli do tego dodamy piękną pogodę i majową zieleń starych drzew  to w tym smutnym na co dzień zakątku Starego Przedmieścia,  w  tym Dniu  Sąsiada, było gwarno, kolorowo i w opinii mieszkańców : r e w e l a c y j n i e !!!           

Zostaliśmy przez kilkoro mieszkańców zaproszeni na sąsiedzkiego grilla,  który  sami zorganizują na Placu Wałowym  za rok !

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów