Wszystkie fotorelacje

Festyn w Szkole podstawowej nr 82

W dniu 13 czerwca 2015 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 82 w Gdańsku  odbył się Festyn Rodzinny pt. „Wesoła zabawa, nasza wspólna sprawa”, który został zorganizowany w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Organizatorem festynu była Rada Rodziców przy współpracy z  Radą Pedagogiczną i obsługą administacji i pracowników szkoły.  
Celem  imprezy  było  zintegrowanie  rodziców, dzieci, nauczycieli i lokalnej społeczności  poprzez  aktywne  uczestnictwo w spotkaniu  i  zabawach.
Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział  w konkurencjach  sportowych.  Każdy mógł obejrzeć pokaz gaszenia pożaru przeprowadzonego przez Ochotniczą Straż Pożarną z Banina, zwiedzić wóz strażacki i ambulans. W trakcie festynu można było zapisać się do bazy DKMS, z tej możliwości skorzystało aż 27 osób. Strażnicy miejscy rozdawali dzieciom opaski odblaskowe.  
Największe atrakcje czekały na najmłodszych – malowanie twarzy, łowienie rybek, zbijanie puszek, zabawa z gliną, loteria, puszczanie baniek mydlanych. Na stanowiskach z rękodzięłem rodziców można było zakupić koszyki, biżuterię, broszki i nie tylko. Nie lada atrakcją była zjeżdżalnia Neptun i symulator rodeo. A dla zwiększenia sił na dalsze harce - grillowana kiełbaska, wędzona rybka, grochówka, swojskie przysmaki i pyszne ciasta.    Powodzeniem cieszyło się stoisko zdrowotne, gdzie proponowano przepyszne koktajle owocowo-warzywne. Na stanowisku Fundacji Sprawni Inaczej mogliśmy zakupić piekne wyroby z gliny.
 Można było także porozmawiać z panią Małgorzatą Chmiel, radną Miasta Gdańska.
Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane upominkami i nagrodami ufundowanymi przez Rodziców i Sponsorów. Ziaja przekazała zestawy kosmetyków, które wręczono zwyciężcom konkursów. Uczniowie naszej szkoły pokazali  jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Grupa zumbianek zatańczyła swoje popisowe numery.
Każdy nauczyciel zgodnie z harmonogramem realizował punkty planu.  
Nie  zawiedli  rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi  potrzeba, chętnie służą pomocą - za co serdecznie im dziękuję.  
Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli  zadowoleni, odczuwali  radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Atrakcje  tego dnia zorganizowane  dla  dzieci  i rodziców  pokazały  zdrowy  sposób  spędzania  wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.
Festyn  zakończył  się  sukcesem  organizacyjnym  dzięki  pomocy  rodziców i sponsorów.
Dziękuję  wszystkim  tym,  którzy  przyczynili  się  poprzez  udział  w  festynie  do integracji naszej społeczności.
Wręczono  nagrody w konkursach; „ Mamo, tato zróbmy latawiec”, Rodzic Roku szkolnego 2014/2015 i „Ozdoba ogrodowa”. Rodzice zawzięcie licytowali ozdoby ogrodowe.
Wszystkim serdecznie DZIEKUJĘ za czas poświęcony na realizację naszej wspólnej zabawy!!! Specjalne podziękowania dla SPONSORÓW :).

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów