Wszystkie fotorelacje

Wspólnota mieszkaniowa Porębskiego 33, 35, 37, 39, Zwierkowskiego 1

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy spotkanie sąsiedzkie dla mieszkańców naszej Wspólnoty.
Jak było? Zacytuję relację napisaną przez Sąsiada :)
Na naszym osiedlu mieszkamy z żoną już od roku. Naszych sąsiadów znaliśmy jednak co najwyżej z widzenia - przysłowiowe „dzień dobry" i do przodu. Nigdy nie było okazji, aby się poznać, choć kilkukrotnie czyniłem ku temu przymiarki.
Gdy zobaczyłem plakat akcji Gdańskie Dni Sąsiadów postanowiłem zgłębić temat i zaprosić sąsiadów zza ściany. Poznając szczegóły akcji, zorientowałem się, że ktoś w ramach naszej Wspólnoty już organizuje spotkanie. Bez chwili zwłoki postanowiłem dowiedzieć się, kto jest inicjatorem i pomóc w organizacji.
Przygotowanie spotkania było już niemal gotowe i w pełni profesjonalne - grill, zabawy dla dzieci, muzyka i wielki namiot, pod którym wszyscy się schowali w czasie deszczu.
Pierwsze „lody” przełamały rozochocone przez klauny dzieci. Z kolei dorosłych ściągnęły zadowolone i radosne maluchy. Ciąg dalszy toczył się już samoistnie i zbędne były zachęty czy namowy do udziału. Miłym akcentem, będącym dowodem pozytywnego odbioru naszej imprezy ze strony osób postronnych, była spacerująca rodzina, którą zaintrygowało spotkanie i postanowiła wypytać o szczegóły, aby zorganizować analogiczne na własnym osiedlu.
Nasze święto trwało do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło niczego, był grill, ciepła zupa, przygotowane przez sąsiadów ciasta, zakąski, ale przede wszystkim otwarci na siebie i życzliwi sąsiedzi.
Mimo, że większość mieszkańców Wspólnoty mieszka tu od ok. 10 lat to nigdy wcześniej nie udało się zorganizować podobnego spotkania. Wszyscy stwierdzili, iż akcje należy powtarzać przynajmniej raz w roku. Tak więc wierzymy, że Gdańskie Dni Sąsiadów w naszej Wspólnocie staną się coroczną tradycją…
Dziękuję :)

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów