Wszystkie fotorelacje

Dni Sąsiadów Centrum Pomocowego Caritas

Za nami kolejna, druga edycja Gdańskich Dni Sąsiadów, które odbyły się w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II. W tym roku gościliśmy Klub Osiedlowy Rozstaje – „Szafir”, oraz dzieci z przedszkola „Miś” ze Śląskiej.
Spotkanie zostało zorganizowane także w ramach realizowanego projektu „Samodzielni- Sprawni II”, finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Mieszkańcy, goście, pracownicy i wolontariusze bawili się wspólnie na świeżym powietrzu, w malowniczym ogrodzie naszego domu. Spotkanie rozpoczęło się od porannej gimnastyki, podczas której każdy senior ruszał nogą w rytm muzyki :) Następnie przeszliśmy do wspólnego śpiewania, gdzie na gitarze akompaniował nam nasz wolontariusz senior Pan Tadeusz. Kawa i ciasto dostarczyły dodatkowej porcji przyjemności. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach, mieliśmy dla nich: tatuaże, bańki mydlane, malowanie twarzy, rzutki, warsztaty z robienia biżuterii z taśm bawełnianych, zabawa z chustą animacyjną, twister i wata cukrowa! Dzieci potupały, poskakały i energii nam dodały!
W godzinach popołudniowych o atmosferę zadbali: Józef Masternak (gitara), Roman Szyrowski (akordeon) i Maria Wit-Godwod (wokal). Popularne piosenki zaprezentowane przez bardzo charyzmatyczny zespół z „Domu Zarazy” Stowarzyszenia Stara Oliwa, zachęciły naszych seniorów do wspólnego śpiewania i podróży w lata młodości.
Nie należy również zapominać o pysznościach, które zafundowała nam kuchnia. Był grill, bigos z młodej kapusty, botwinka, ciasto z truskawkami, gofry, kawa, herbata i orzeźwiająca woda z cytryną. Ale najważniejsze jest to, że towarzyszyły nam dobry humor i wymarzona pogoda oraz, że do naszego domu dołączyli sąsiedzi, z którymi spotkanie już owocuje przyjaźniami!

Dziękujemy Wszystkim razem i każdemu z osobna, gościom, mieszkańcom, pracownikom i wolontariuszom za wspaniałą zabawę.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów