Wszystkie fotorelacje

Podwieczorek sąsiedzki w IKM

Podwieczorek sąsiedzki IKM jest doroczną tradycją w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, w której udział biorą pracownicy i przyjaciele Instytutu, sąsiedzi, a także przedstawiciele lokalnych instytucji. W tym roku (pod wielu względami rekordowym dla Gdańskich Dni Sąsiadów) uczestnicy miło nas zaskoczyli, licznie przybywając na spotkanie. Przynieśli ze sobą własnoręcznie przygotowane potrawy i wspaniałe humory. Dla każdego znalazło się miejsce, a także coś do jedzenia, gdyż stoły uginały się od smakołyków.

Jak co roku, Uczestnicy i Uczestniczki przynieśli ze sobą własne potrawy, m.in. pyszną tartę z tuńczykiem i pieczarkami, ciasteczka z jabłkiem i domowe pierogi i konfitury. Poza pysznościami na stołach, uczestnicy mieli też okazję spróbować potraw w wykonaniu Kolektywu Samo Dobro. Do wyboru były m.in. warzywa zapiekane z sosami, a szczególnym zainteresowaniem cieszyła się lemoniada z lawendą.

Uczestnikom czas umilał występ zespołu Knoedlitz al dente, czyli Maja Siemińska (wokal)  i pan Stanisław Kujawski (akordeon). Punktem wyjścia do repertuaru muzycznego były cytaty znanych przedwojennych utworów oraz improwizacje.

Atrakcje czekały na uczestników podwieczorku nie tylko w sieni IKM-u, ale także przed wejściem – można było wziąć udział w dwóch warsztatach. Najpierw goście mieli okazję zrobić swoją własną skrzynkę na rośliny, a później zasadzić w niej rozmaite zioła, tworząc tym samym własny miniogródek,  który pasował do każdego domu i mieszkania, także tych w blokach. Warsztaty zorganizowali Ruta Urban Garden i Gruszki na wierzbie.

Do końca spotkania wszystkie pyszności zniknęły ze stołów. Impreza trwała do wieczora, goście słuchali koncertu i uczestniczyli w warsztatach, ale przede wszystkim integrowali się nad stołem zastawionym pysznościami, opowiadając o swoich sąsiedzkich spotkaniach i wymieniając się przepisami na ciekawe dania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Uczestniczkom, mamy nadzieję, że bawiliście się równie wspaniale, co my i oczywiście, że wrócicie do nas w przyszłym roku :)
Czekamy na Wasze przepisy do Sąsiedzkiej książki kucharskiej!

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów