Wszystkie fotorelacje

Festin Rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 1

Festyn Rodzinny „W świecie książki”

Od dawna świętujemy w Jedynce Dzień Dziecka, urządzając Festyn Rodzinny, a już po raz trzeci wspólnie z Gdańskimi Dniami Sąsiadów. W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję Rok Bibliotek, nie dziwi więc to, że tytuł naszego festynu brzmiał „W świecie książki”.

Zaczarowany ołówek” pomagał stworzyć na papierze wymarzoną krainę, można też było stać się jednym z bohaterów „Baśni tysiąca i jednej nocy” lub wylosować atrakcyjne fanty z „Magicznej skrzyni”, a także zajrzeć do „Tajemniczego ogrodu”. Najodważniejsi wraz z harcerzami założyli „Obóz przetrwania z Robinsonem Crusoe”, najsprawniejsi walczyli o tytuł mistrzów gry „W dwa ognie”, a poligloci rozwiązywali quizy i zagadki w języku angielskim. Zabawy uprzyjemniał koncert pt. „Witajcie w naszej bajce”.

Zadbaliśmy również o to, aby do podejmowania wszystkich wyzwań nie zabrakło nikomu siły. Wystarczyło odwiedzić „Domek Baby Jagi”, który w tym roku zbudowany był z gofrów. Na hasło „Stoliczku, nakryj się” pojawiały się pyszne ciasta, a w „Kociołku rozmaitości” była grochówka, chleb ze smalcem i małosolnym ogórkiem.

Przy wspaniałej pogodzie tak właśnie bawiono się 3.06.2016. w Pieckach – Migowie na terenie przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Gdańsku.

Zapraszamy za rok!

 

Nauczyciele Szkoły Podstawoej nr 1 pod kierunkiem koordynatora, Joanny Hubickiej

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów