Wszystkie fotorelacje

Sąsiedzkie spotkanie mieszkańców ul. Magellana

Nie pierwszy już raz mieszkańcy ulicy Magellana spotkali się, aby wspólnie uprzątnąć okoliczny las, a następnie nacieszyć się piękną czerwcową pogodą i czystą okolicą. Jednak tegoroczny wyraj, połączony z „czynem społecznym”, był pierwszym spotkaniem zorganizowanym w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów.

Po godzinnej rozgrzewce - czyli spacerze, którego efektem było kilkanaście obszernych worków pełnych śmieci wyniesionych z lasu - rozpoczął się wspólny piknik. W nagrodę za zaangażowanie wszyscy uczestnicy (duzi, i mali) otrzymali kiełbaskę z grilla. Stoły szybko zapełniły się domowymi smakołykami: ciastami, babeczkami i sałatkami. Obfitość przysmaków była tak duża, że wkrótce cześć z nich stała się obiektami podchodów czworonożnych mieszkańców: zarówno tych rasowych, jak i tych, których rodowody są bardziej skomplikowane. Niejednemu udało się uszczknąć swoje pęto. Kiełbaski smakowały wszystkim uczestnikom pikniku.

Gry, zabawy i swawole na świeżym powietrzu trwały długo. Żegnając się, na „Do zobaczenia!” odpowiadano pytaniem: „Kiedy?”. W sprzątaniu i pikniku wzięło udział łącznie około 80 osób. Spotkanie zorganizowali Wiktor Jesionek, Krzysztof Burza i Sławomir Kosiński.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów