Wszystkie fotorelacje

Osowskie Dni Sąsiadów

W sobotę, 11 czerwca 2016 r., już po raz piąty Stowarzyszenie „INNE jest piękne” miało przyjemność zorganizować Osowski Dzień Sąsiada. Zamówiona aura zaskoczyła nas swoim słonecznym blaskiem, więc i uczestnicy dopisali. Konkurencje sportowe, mecze futbolowe, tworzenie bransoletek, a także wspólne tańce pod kierunkiem Iwony Szymerkowskiej zaktywizowały osowian.

Jak zawsze były słodkości i coś na ząb, a zabawie na trawie towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołu EX IT– świetnych młodych muzyków i ich ciekawego brzmienia – oraz  latynoski zespół zaproszony przez Radę Dzielnicy. Spotkanie pod chmurką było okazją do wielu rozmów prowadzonych przez licznie przybyłych Radnych naszej dzielnicy, a także Radego Miasta, Pana Mariusza Andrzejczaka.

Osowski Dzień Sąsiada jest jednym z tych wydarzeń, które tworzą przestrzeń do wspólnego świętowania, lepszego wzajemnego poznania i integracji.

- Cieszymy się z aktywnego udziału w imprezie wielu osowskich społeczników, w tym szczególnie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie Stowarzyszeniu  Edukatorów i Terapeutów „Zaczarowani” oraz  Fundacji Pierwszy Krok w osobach Beaty Pawlik i Katarzyny Komorowskiej - mówi Aneta Baczyńska - Rostkowska, prezes Stowarzyszenia „INNE jest piękne”.

W tym roku w imprezę włączyło się Stowarzyszenie LIVER, które poprzez Ministransplant Show propaguje idee transplantacji i dawstwa organów. Pomaga też wsparciem finansowym w zakupie leków, a w przyszłości będzie finansować pobyt w Essen mieszkanki naszej dzielnicy, Ady Andrzejewskiej, podczas terapii protonowej.

- Koncerty na trawie były możliwe dzięki Panu Ludwikowi Getz z Biwakowej, który użyczył nam prądu, za co serdecznie dziękujemy - kontynuuje pani Aneta. - Jak zawsze jest z nami radny dzielnicy, honorowy członek naszego stowarzyszenia, Janek Perucki, którego wsparcie jest dla nas bezcenne.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/151810654904062/photos/?tab=album&album_id=1024293810989071

https://www.facebook.com/151810654904062/photos/?tab=album&album_id=1025091007576018

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów