Wszystkie fotorelacje

Festyn na Belgradzkiej

Rada Dzielnicy zorganizowała Festyn na Belgradzkiej pod patronatem Gdańskich Dni Sąsiadów już po raz drugi. Dopisała nam pogoda, była świetna atmosfera oraz uśmiechy mieszkańców :-).

Podczas I części spotkania organizowaliśmy atrakcje dla dzieci: trampolina, malowanie twarzy i tatuaże, pyszności (te z grilla, a także zdrowa żywność), konkursy i nagrody. Największą atrakcją (dla każdego pokolenia) były zawody w gry w gumę oraz skoki przez sznur, a także konkurs na najpiękniejszą posesję. Każda konkurencja zakończona była rozdaniem nagród, których fundatorami byli: Gdańskie Dni Sąsiadów, Rada Dzielnicy Piecki Migowo oraz Radna Miasta Beata Jankowiak. Podczas spotkania swoje stoiska wystawili lokalni przedsiębiorcy i sąsiedzi : Fundacja Sprawni Inaczej, Studio Figura Gdańsk Morena, Zielono Mi - Eko Sklep, AllAbout, Pracownia Wypieków Bezglutenowych, Mary Kay oraz Stukam Kopytkami.

Wsparcie otrzymaliśmy również od ECS i ZDiZ. Oprawę muzyczną przygotował zespół Via Gra Blues. Przy współpracy z Europejskim Centrum Solidarności stworzyliśmy strefę relaksu.

II część spotkania skierowana została do osób lubiących spacery. Ich realizacją zajął się przewodnik z Koła Zielona Morena - oprowadzał po dzielnicy naszych mieszkańców, w poszukiwaniu ziół i atrakcyjnych roślin. III część (wieczorna) była spotkaniem biesiadnym przy dźwiękach zespołu muzycznego, z tańcami i kolejnymi konkursami. Ta część szczególnie wpłynęła na zawarcie nowych relacji i znajomości, a także na powstanie pomysłów na integrację naszej społeczności. Ta część miała charakter „koszyczkowy”, wiele pań przyniosło swoje ulubione sałatki i ciasta na stół biesiadny.
Ogółem impreza podzielona na 3 części, trwała od godziny 12.00 do 01.00 następnego dnia :) .
Spotkanie zorganizowała i poprowadziła Beata Peters Radna Dzielnicy Piecki Migowo i mieszkanka SM Delfin.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów