Wszystkie fotorelacje

Koncert i wizualizacje diaskopowe pod gołym niebiem, wieczorową porą w Oliwie

Na cztery dni przed koncertem wyprodukowaliśmy kilka plakatów, które z fantazją rozwiesiliśmy w różnych punktach Oliwy. Nie zostały zerwane, ani ozdobione autorskimi komentarzami przechodniów... nie wiadomo czy to dobrze? Deszcz i wichura też ich nie nadszarpnęła.

W czwartek przygotowaliśmy scenę między kasztanami. Krzesła i stoły z Food Artu, z Inaczej Niż w Raju przynieśli  mieszkańcy Oliwy, „na spontanie” reagując na perspektywę artystycznych doznań. O 21.00 na krzesełkach zasiedli miłośnicy wydarzeń nieoczywistych. O 21.15 zaczęliśmy grać i wizualizować. Przyszli    widzowie zwabieni muzyką. Pojawiły się też osoby, które usłyszały muzykę w domu i postanowiły wyjść na rynek, zobaczyć „kto tak ładnie gra”. W czasie naszego występu publiczność reagowała żywiołowymi oklaskami, okrzykami, dowcipnymi komentarzami.

Po zakończeniu koncertu ludzie długo nie opuszczali placu, rozmawiając z organizatorami, pomagając w sprzątaniu sceny, a głównie komplementując artystów i namawiając ich na koncertową trasę po oliwskich zakątkach. Klimat imprezy – dokładnie taki, jaki chcieliśmy stworzyć: mix sztuki z luzem, humorem i spontanicznym działaniem w przestrzeni miejskiej.

Policja przemknęła radiowozem, straż pożarna nie musiała interweniować – wszyscy  byli zadowoleni.

WYSTĄPILI: Andrzej Kędzierski (gitara, podkłady) autor muzyki. Grzegorz Pachla (banjo), Małgorzata Wawro (autorka analogowych, tworzonych na żywo do muzyki wizualizacji diaskopowych)
WSPÓŁORGANIZATORZY: Tomek Gut (wykwintne meble koncertowe) Inaczej Niż w Raju. Marzena Imiłkowski (pomoc gastonomiczno-techniczna) Food Art
WSPARCIE: Stowarzyszenie Kupców „Polanki”

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów