Wszystkie fotorelacje

Noc Kupały w ROD „Nad Oranią”

25 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nad Oranią” w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Z dużym wyprzedzeniem rozwiesilismy plakaty i rozdaliśmy zaproszenia. Nie mogliśmy wtedy wiedzieć, ze w tym dniu Polska będzie grała ze Szwajcarią na Euro. W głębi duszy baliśmy się o frekwencję, bo wiadomo, że oglądanie meczy to nasz sport narodowy. Ale ani mecz ani nawet oberwanie chmury nie przeszkodziły nam w świętowaniu Nocy Kupały.

Po ogromnej burzy sala szybko zapełniała sie działkowcami. Przyszli seniorzy i rodziny z dziećmi - wszyscy ciekawi tego, co będze się działo. Świetlica Domu Działkowca była udekorowana chorągiewkami i balonami. Na stołach ustawiliśmy kwiaty i świeczniki - było kolorowo i radośnie. Zarząd przygotował słodki stół z ciastami i owocami, który cieszył się dużym powodzeniem wśród małych i dużych działkowców. Gdy tylko niebo się przejaśniło, rozpaliliśmy ognisko - jak nakazuje świętojańska tradycja. Działkowcy z entuzjazmem przystąpili do pieczenia kiełbasek. Nawet przelotne opady deszczu i widmo kolejnej burzy nie były w stanie popsuc humoru działkowych sąsiadów. Parkiet rozgrzewał nasz dj - sprostał gustom wielopokoleniowej społeczności działkowców (były i tanga i Gangnam Style). Tańcom nie było końca.

Dla dzieci przygotowaliśmy specjalny kącik. Największym zainteresowaniem cieszyły się zmywalne tatuaże - podbiły serca nie tylko dzieci. Również rozłożony w ogrodzie basen był miejscem oblegany przez najmłodszych.

To był wspaniały wieczór. Dzięki Gdańskim Dniom Sąsiadów udało nam się zintegrować naszą małą społeczność i spędzić razem czas.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów