Wszystkie fotorelacje

Dni Sąsiadów na podwórku między Jasną, Malczewskiego i Wesołą

Nasze sąsiedzkie spotkanie odbyło się na świeżo wyremontowanym podwórzu (remont odbył się dzięki Gdańskiemu Zarządowi Nieruchomości Komunalnych w ramach programu Podwórko Kwartałowe 2015).

Była to już druga edycja Gdańskich Dni Sąsiadów, w której braliśmy udział. Spotkaliśmy się przy grillu i pysznościach przygotowanych przez samych uczestników. Pojawiły się pyszne sałatki i orzeźwiające napoje oraz smakowite ciasta. Każdy z sąsiadów mógł znaleźć coś dla siebie.

Przy tych wszystkich kulinarnych dodatkach można było powspominać, jak wyglądało nasze podwórze przed rewolucją. Galeria zdjęć wywieszona między drzewami pozwoliła przybliżyć tę nie tak odległą historię oraz docenić obecną sytuację. Ponadto omówiono sposób wyboru najlepszej lokalizacji montażu kilku elementów placu zabaw dla dzieci, które zostaną zamontowane na naszym podwórku. Wszystkie ustalenia były i będą podstawą do wsplnego działania dla dobra sąsiedzkiego.

Dzieci, których jak widać na zdjeciach, nie było mało, jeździły na rowerach, hulajnogach, wspólnie się bawiły, tworząc kredowe dzieła na chodnikach. Brały również udział w warsztatach eko-manualnych, współtworząc hotel dla owadów zapylających.

Całe spotkanie zakończyło się po około 5 godzinach, co samo w sobie potwierdza, że było miło i że warto się spotykać.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów