Wszystkie fotorelacje

Sąsiedzkie spotkanie na terenie Wspólnoty Porębskiego 33, 35, 37, 39, Zwierkowskiego 1

Och, znowu się działo :).

Jeszcze przed rozpoczęciem (oficjalnym) spotkania ruch na podwórku był wzmożony. Dzieci kontrolowały, czy aby wszystko będzie tam, gdzie trzeba i jak trzeba (namiot, grill i baloniki) i czy aby kiełbaski już są i czy przypadkiem nie za późno na grill wrzucone.

Dopisała przede wszystkim pogoda i humor wśród wszystkich uczestników spotkania. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Sąsiedzi zachęceni ubiegłorocznym (udanym :)) spotkaniem, chętnie przyszli, chętnie się bawili i chętnie przynosili swoje popisowe przekąski :).

Było pysznie, wesoło i dłuuuuuugo ;)

Super zabawy, konkursy dla małych i dużych i atrakcyjne nagrody sprawiły, że było wielu zainteresowanych. A co robiliśmy? M. in. najdłuższy szalik kibica, a Panowie sprawdzili się w konkurencji bicia piany z białek na czas - świetnie im szło! Wiemy już, kto będzie częściej pomagał w kuchni ;). Nieco wysiłku i Mumie również stanęły na naszym podwórku.

Biesiada miała pozytywny wpływ na integrację wspólnoty oraz zawarcie nowych znajomości wśród obecnych i nowych sąsiadów. W trakcie biesiady uczestnicy spotkania wyrazili swoje opinie, wymienili się poglądami na temat funkcjonowania zarządu wspólnoty, miasta i dzielnicy wspólnoty.

Po spotkaniu „anonimowi” sąsiedzi od zwykłego „dzień dobry” przeszli na poziom uścisku dłoni i słowa „cześć”, mijając się na klatce czy na zakupach w sklepiku „na rogu”. Już teraz każdy z uczestników oczekuje z niecierpliwością na kolejną edycję Gdańskich Dni Sąsiadów w przyszłym roku.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów