Wszystkie fotorelacje

Sąsiedzki piknik na Siedlcach

Chociaż od tygodnia dni były nieznośnie upalne, Świetlica Krytyki Politycznej w Gdańsku nie poddawała się w swoich wysiłkach i wytrwale organizowała piknik sąsiedzki w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Cel był jasny - chcemy spotkać się w gronie mieszkańców Siedlec i poznać osoby, od których czasami oddziela nas tylko jedna ściana, a jednak do tej pory mijaliśmy się bez słowa.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki przygotowało dla nas wegańskie przekąski, a Chór TAK zwołał nawet specjalną próbę, by przygotować się do występu na naszym Pikniku. Książki do letniej czytelni zostały wybrane, gry planszowe spakowane do koszy piknikowych, nawet kreda i malowanki dla dzieci miały już swoje miejsca, a nadal nie wiedziałyśmy najważniejszego - czy sąsiedzi i sąsiadki przyjdą na nasze wspólne wydarzenie? Okazało się, że był to jednak zbędny strach - zanim ostatni leżak został rozstawiony, a świeża mięta dołożona do dystrybutora z wodą, pierwsi goście usiedli już w naszej letniej czytelni.

Schowani nieco przed słońcem w cieniu drzew zaczęliśmy opracowywać naszą własną mapę atrakcji dzielnicy. Pod okiem zawodowego przewodnika lokalnego udał nam się stworzyć imponujący spis - od pięknej zabudowy z lat 20. XX wieku aż po wspomnienie po kręceniu legendarnego serialu Stawka większa niż życie w budynku miejscowego liceum. Mamy nadzieję, że to spotkanie da początek sąsiedzkiemu przewodnikowi po Siedlcach - ta nieco zapomniana dzielnica to wielkie źródło inspiracji!

Piknik zakończyliśmy w porze obiadowej, bardzo leniwie wracając do swoich domów, ale cóż, mecz polskiej reprezentacji sam się nie obejrzał! Udało nam się poczytać, porozmawiać (a nawet poplotkować, ale to tajemnica), zagrać w „Rozegraj miasto”, objeść wegekanapkami, wysłuchać mini recitalu Chóru TAK oraz zrobić tysiąc innych rzeczy, z których najważniejsza wydaje się być ta jedna - we wspólnym gronie zakochaliśmy się w dzielnicy. Tym akcentem nie żegnamy się z Gdańskimi Dniami Sąsiadów, a jedynie mówimy „do zobaczenia za rok!”.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów