Wszystkie fotorelacje

Smaczny podwieczorek sąsiedzki w IKM

Degustacja potraw z Sąsiedzkiej Książki Kucharskiej, Smaczne granie Jacka Kuleszy, lampiony ze słoików, stoisko kulinarne Kolektywu Samo Dobro oraz gry i zabawy w języku angielskim. IKM świętował Gdańskie Dni Sąsiadów!

3 czerwca w sieni i na przedprożu Instytutu Kultury Miejskiej odbył się Podwieczorek dla sąsiadów i przyjaciół. Biletem wstępu, jak w sadze o Muminkach, była własnoręcznie przygotowana potrawa, goście nie zawiedli. Na stole pojawiły się potrawy z Sąsiedzkiej Książki Kucharskiej: szuba Henryka Langowskiego, Pavlova Wiktorii Kossakowskiej, sajgonki Heleny Turk, sałatka ze świeżego szpinaku Agnieszki Szyk, budyniowiec Barbary Cysewskiej, paszet Eli Rolbieckiej, słona tarta Jacka Górskiego, babka Heleny Dmochowskiej, cytrynowa tarta Natalii Brylowskiej, napój wegański Miętowe orzeźwienie z wykorzystaniem wody z kranu od firmy GIWK oraz wiele innych przysmaków.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tworzenia lampionów, które prowadziła Gosia Kulczycka z Pracowni Phenomeno. Uczestniczki i uczestnicy poznali technikę oplatania i mocowania lampionów metodą makramową oraz mocowania przy użyciu drutów.

Do marynowania suszonych pomidorów, oliwek, czosnku i ziół zaprosiła Judyta Warzecha z Kolektywu Samo Dobro. Przy stoisku kulinarnym, każdy mógł przygotować swój własny słoiczek. Na miłośników i miłośniczki języka angielskiego czekały gry i zabawy z nagrodami przygotowane przez Leader School Gdańsk. Nie brakowało chętnych do udziału w grze planszowej w rozmiarze XXL, szczególnie wśród najmłodszych. Podczas

Podwieczorku sąsiedzkiego zagrał multiinstrumentalista i showman Jacek Kulesza, publiczność bawiła się smacznie. Jacek wykonał między innymi nowy, skompowany specjalnie na wydarzenie utwór „Sąsiedzi Pat i Mat”.

Goście i gościnie nie tylko bawili się na wydarzeniu, ale i pomogli sprzątać po imprezie. Tacy sąsiedzi i przyjaciele to prawdziwy skarb!

Marta Kąkel, Ania Urbańczyk

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów