Wszystkie fotorelacje

Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1

W „Jedynce” zadbali o ciało i ducha!

Trudno sobie wyobrazić początek czerwca na Gojawiczyńskiej bez tego wydarzenia! Co roku gdańska „Jedynka” organizuje na swoim terenie Festyn Rodzinny. Nie oznacza jednak, że impreza jest zawsze taka sama, bo temat za każdym razem jest inny.

- W tym roku nasz festyn odbywał się 2.06.2017. pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch!” – mówi jedna z organizatorek, Monika Midura. – Dlatego dla uczestników przygotowaliśmy ofertę zabaw i gier sportowych, aby przypomnieć, jak ważny dla zachowania zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu.

Zdrowe ciało to także właściwe odżywianie. Na festynie w „Jedynce” zawsze jest stoisko z sokami warzywnymi, aby zarówno uczniowie, jak i ich rodzice mogli przekonać się, że warto włączyć je do codziennego menu. Podczas zabawy można też jednak odrobinkę „zgrzeszyć”, zajadając się tradycyjnym polskim przysmakiem: chlebem ze smalcem i ogórkiem :).

Nad zgodnym z harmonogramem przebiegiem imprezy cały czas czuwała Małgorzata Stachowicz, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

- Festyn Rodzinny to także okazja do zaprezentowania aktywności artystycznej naszych uczniów – opowiada Pani Małgosia. – Pokonkursowe wystawy prac plastycznych, występy piosenkarskie i taneczne…

- Dbamy również o to, aby wydarzenie miało charakter edukacyjny. – informuje Barbara Grabowska, współorganizatorka festynu. – W tym roku można było zapisać się na listę dawców szpiku. Może ktoś, kto skorzystał z tej okazji, swym darem uratuje kiedyś komuś życie?

Wsparcia finansowego, a także poprzez udział w wydarzeniu, udzieliła szkole Rada Dzielnicy Piecki – Migowo. Społeczność „Jedynki” bardzo dziękuje za tę pomoc i współdziałanie. Razem możemy więcej:).

Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej Nr 1 to także spotkanie okolicznych mieszkańców, zgodnie z ideą Gdańskich Dni Sąsiadów, której ambasadorem jest placówka. Dlatego w tym dniu najważniejsza była… zabawa!
Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć: http://sp1gda.edu.pl/album/?#gallery/403

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów