Wszystkie fotorelacje

Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Złotowskiej

Pracowali, a potem się bawili!

Niebo na krótką chwilę zachmurzyło się i padał deszcz, ale zaraz nastąpiła poprawa pogody, bo właśnie dzisiaj po raz pierwszy Stowarzyszenie „INNE jest piękne” zaprosiło sąsiadów z Kukawki do wspólnej pracy i zabawy.

Dzięki pozyskanemu z Fundacji Gdańskiej grantowi sąsiedzkiemu członkowie organizacji postanowili zazielenić i ukwiecić teren przy ul. Złotowskiej. Znajdują się już na nim plac zabaw i siłownia zewnętrzna wybudowane przez Stowarzyszenie ze środków pochodzących z innych miejskich konkursów grantowych.

Na zaproszenie „INNE jest piękne” na Złotowską licznie przybyli okoliczni mieszkańcy i od razu wzięli się do pracy: zarówno dorośli, jak i ci młodsi. Przy współpracy z firmą „Baobab” sadzenie odbyło się bardzo szybko. Zapobiegliwi sąsiedzi zadbali o podlanie krzewów i zapowiedzieli, że będą to robić regularnie.

Teraz można było już skorzystać z atrakcji spotkania sąsiedzkiego w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Dla dzieci były różne gry i zabawy. Już nie pierwszy raz Stowarzyszeniu towarzyszyła Szkoła Językowa Helen Doron, której nauczyciele zaproponowali najmłodszym zadania w języku angielskim. Na koniec zostało wykonane niezwykłe dzieło malarskie  

Był oczywiście grill, sałatki i pyszne ciasta przyniesione przez uczestników. To wszystko było tłem, budowało atmosferę i dawało okazję do rozmów, także tych o dzielnicy. Pomocni w tej kwestii byli radni dzielnicy: Jan Perucki i Bartosz Stefański oraz radny miasta - Mariusz Andrzejczak.

Członkowie Stowarzyszenia „INNE jest piękne” serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za ich aktywność, wspaniałą atmosferę i radość z bycia razem :)

Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/innejestpiekne/photos/?tab=album&album_id=1352076774877438

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów