Wszystkie fotorelacje

VI Osowskie Dni Sąsiadów

VI Osowskie Dni Sąsiadów, czyli być razem ze sobą, po sąsiedzku :)

Bo chodzi o to, aby wyjść z domu tam, gdzie idą wszyscy i być razem ze sobą :). Niekoniecznie wszystko musi być sztywno zaplanowane. Wystarczy, że chcemy się poznać i być z innymi, jesteśmy otwarci – reszta ułoży się sama.

Nie jest istotne, ile przyjdzie osób. Wręcz przeciwnie. W tłumie jesteśmy anonimowi, a w mniejszej grupie - nie, tutaj możemy być sobą i nawiązywać relacje. I ten aspekt jest istotą spotkań sąsiedzkich.

Tak idea sprawia, że członkowie Stowarzyszenia „INNE jest piękne” co roku zapraszają na Osowskie Dni Sąsiadów. W tym roku już po raz szósty. Miejsce spotkań zmienia się w miarę zmian w przestrzeni dzielnicy. Początkowo był to plac Św. Jana Apostoła, później park przy ul. Chirona, a w tym roku po raz pierwszy - park przy ul. Heleny/Diany.

W ten sposób - miejmy nadzieję - ożyją miejsca wspólnych spotkań, a osowianie spędzą razem miłe chwile.

A jak było w sobotę, 3.06.17, podczas VI Osowskich Dni Sąsiadów?

Po prostu cudownie! Pogoda dopisała, a plac sąsiedzki w parku przy ul. Heleny/Diany spełnił swoją funkcję znakomicie. Dzieci śpiewały, rysowały kredą, brały udział w zabawach sportowych i językowych, tańczyły (a z nimi dorośli :)) i grali w bule. Zrodziła się nawet myśl, aby ta gra zagościła na stałe przy Osowskim Domu Sąsiedzkim, który - miejmy nadzieję - zostanie za jakiś czas uruchomiony.

A najpiękniejsze było to, że wiele osób przyszło z własnej inicjatywy i zaproponowało działania! Stowarzyszenie „INNE jest piękne” bardzo dziękuje dzieciom, rodzicom ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Klukowie pod wodzą Vítězslavy Hoffmann za uroczy czeski występ i piękne torby handmade, Szkole Językowej Helen Doron za gry i zabawy, instruktorce tańca, Dorocie z HKO, za zumbę, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, radnemu miasta Mariuszowi Andrzejczakowi, radnym dzielnicy: Monice Bednarskiej, Jankowi Peruckiemu i Bartkowi Stefańskiemu oraz naszym niezastąpionym wolontariuszom za pomoc i wspaniałą obecność. Diękujemy wszystkim za to, że są zawsze z nami!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/innejestpiekne/photos/?tab=album&album_id=1343119399106509

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów