Wszystkie fotorelacje

Oruński Dzień ZDolnego Sąsiada

W ramach obchodów tegorocznych Gdańskich Dni Sąsiadów na Oruni zorganizowaliśmy „Oruński Dzień ZDolnego Sąsiada”. Impreza kończyła kilkumiesięczny, międzypokoleniowy projekt  społeczny  pt. „ZDolna Orunia” dofinansowany ze środków konkursu "„Seniorzy w akcji"” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "Ę".

W ramach spotkania można było zaprezentować swoje pasje, spotkać ZDolnych mieszkańców Oruni biorących udział w projekcie, wziąć udział w ciekawych warsztatach twórczych (malowanie na wodzie, ozdoby z papieru, tworzenie letniej biżuterii, ozdabianie ekologicznych toreb szablonami), zobaczyć wystawę twórczości ZDolnych mieszkańców dzielnicy, pograć w gry planszowe, a także zagrać w oruńską grę plenerową. Dla dzieci mieliśmy wielkie bańki. Na akordeonie przygrywał nam zaprzyjaźniony muzyk – pan Stanisław Kujawski. Wiele radości wzbudziła sąsiedzka akcja fotograficzna  przygotowana przez ZDolnego Oruniaka Zbyszka Petraka, w czasie której można było sobie zrobić niecodzienne zdjęcie w przebraniu.

Atmosfera była przyjacielska i twórcza. Przedstawiciele różnych pokoleń dzielili się pasjami i doświadczeniami. Zabawy nie przerwał nawet deszcz, który na moment rozpadał się nad Orunią. Uczestnicy po prostu rozłożyli parasole i bawili się dalej.

Pyszny sąsiedzki poczęstunek przygotowała kierowniczka Stacji Orunia GAK – Monika Jarząbek, a przedstawiciele Rady Dzielnicy Orunia-Św. Wojcich-Lipce – Bartosz Łabuda i Jacek Hołubowski – opiekowali się grillem. Na deser były truskawki.

Jako organizatorki zapamiętamy ten dzień na długo. Również uczestnicy mieli wiele pozytywnych opinii. Kilka poniżej:

„Cóż to była za impreza...
Gratulacje za organizację!”

„Super-impreza. Dziękujemy ”

„Fajnie było :-) musze częściej odwiedzać moja szwagierkę ”

„To był naprawdę dobrze spędzony czas ”

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów