Wszystkie fotorelacje

Sąsiedzkie spotkanie na ul. Potęgowskiej

Spotkanie rozpoczęliśmy od przygotowania miejsca – w małym gronie. Korzystając z pakietu startowego, ozdobiliśmy drzewa przez blokiem przy ul. Potęgowskiej 14, gdzie planowaliśmy spędzić czas. Każda kolejna osoba przynosiła coś do siedzenia, a także coś do jedzenia, więc z czasem stół zaczął się zapełniać. Grillowaliśmy na 3 grille, by móc przygotować odpowiednią ilość jedzenia. Spędzaliśmy czas głównie na rozmowach, poznawaniu się i graniu w gry (Dixit, Dobble). Dzieci, dzięki uprzejmości kilku sąsiadów, miały do dyspozycji zjeżdżalnie, bujaki, rowerki i zabawki ogrodowe. Bawiły się i jeździły po terenie przylegającym do bloku.

Mi osobiście bardzo się podobało. Urzekło mnie pozytywne nastawienie moich sąsiadów do pomysłu zorganizowania takiego spotkania. Wszyscy się wyluzowali i przyszli z nastawieniem na miłe spędzenie czasu.

Wszyscy, którzy opuszczali spotkanie, przychodzili pożegnać się ze mną (jako z organizatorką) i wyrażali zadowolenie oraz zapewniali, że chętnie powtórzą takie spotkanie. Deklarowali, że przyniosą więcej jedzenia i bardziej się zaangażują, bo teraz wiedzą, że warto.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów