Wszystkie fotorelacje

Spotkanie sąsiedzkie „Sasanki”

Spotkanie sąsiedzkie było przygotowywane tydzień wcześniej, do skrzynek pocztowych okolicznych  domów rozniosłyśmy zaproszenia, rozwiesiliśmy też plakaty.

W dzień spotkania wspólnie z najbliższymi sąsiadami dekorowaliśmy miejsce do grillowania, pieliliśmy sąsiedzką rabatkę, ustawialiśmy stoły i krzesła, podłączyliśmy mini wieżę oraz wybraliśmy nagrania.

Na Sąsiedzkiej Biesiadzie frekwencja dopisała – nie tylko dzięki zaproszeniom, ale także dzięki muzyce oraz zapachowi pieczonych kiełbasek, które „przyciągnęły” sąsiadów z okolicznych domów oraz młodzież ze szkoły po sąsiedzku (Zespół Szkół Autonomicznych). Obsługujący grilla ledwo nadążył z pieczeniem kiełbasek, kaszaneczki i hamburgerów. Serwowano także letnie surówki, ogóreczki małosolne i przebój członkini koła – smalec domowy oraz bigosik. Wspólne śpiewy, gwar rozmów i opowiadane anegdoty wywoływały salwy śmiechu.

Dużą atrakcja był „Perski Rynek” – każdy znalazł coś dla siebie, coś oddał, coś zamienił.

Był już późny wieczór, gdy grill wygasł, a muzyka zamilkła. Towarzystwo wolno rozchodziło się, umawiając się i wymieniając kontakty z poznanymi osobami z sąsiedniej klatki, kamiennicy, ulicy. Mile żegnano się i dziękowano organizatorom, polecając się na następny rok.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów