Wszystkie fotorelacje

Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana

Z roku na rok, ze spotkania na spotkanie, osiedlową tradycją stają się sąsiedzkie pikniki mieszkańców ul. Magellana. W tym roku, po udanych wyrajach z ubiegłych lat, sąsiedzkie spotkanie zostało połączone z większym wydarzeniem: festynem dla dzieci i rodziców.

Wspólną sobotę zaczęło zwyczajowe sprzątanie osiedla. Worki w dłoń i na spacer po okolicznym lesie! Długo nie trzeba było czekać, aby kontener zapełnił się śmieciami, którymi troglodyci uparcie usiłują zaznaczyć swoją obecność i „upiększyć” (wedle swojego pojęcia) przyrodę.

Następnie rozpoczął się festyn. Boisko szybko zapełniło się dziećmi z dzielnicy i nie tylko. Zachęcani zapowiedziami wydarzenia, które obiegły lokalne radiostacje i portale internetowe, rodzice ściągali ze swoimi pociechami z całego Trójmiasta. Przejażdżki na kucykach, tor przeszkód, unihokej, touch rugby, zumba... W myśl zasady: uciechy dla każdej pociechy!

Po zakończonym festynie, gdy syci wrażeniami goście spoza osiedla rozjechali się w swoje strony, przyszedł czas na odpoczynek i nasycenie się domowymi smakołykami, które szybko zapełniły stoły. Niejedna autorka i niejeden autor frykasów zostali nagrodzeni inspirującą nagrodą: Sąsiedzką Książką Kucharską. Oczywiście nie mogło zabraknąć obowiązkowych tradycyjnych kiełbasek z grilla, ale na talerzach zagościły również bardziej wyszukane przysmaki: te które zwykło określać się jako ,,fit & fresh”.

Piękna pogoda dopisała. Dym drzewnego węgla snuł się leniwie znad rusztu, tak jak niespiesznie były snute plany: tu budka dla kotów, tam ławeczka...  Choć grill przygasł późno wieczorem, to sąsiedzkie rozmowy na świeżym powietrzu wypełniły wszystkie godziny, jakie pozostały do końca niedzieli.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów