Wszystkie fotorelacje

Festyn rodzinny i gra miejska „Gdańskie Dwory”

Tegoroczny festyn rodzinny i gra miejska, będąca owocem współpracy Gimnazjum nr 26 w Gdańsku i Europejskiej Fundacji Ochrony Zabytków, poświęcona została tematyce XVIII-wiecznych dworów. W oparciu przede wszystkim o informacje zawarte w książce Jerzego Sampa „Gdańskie dwory i pałace” powstały zadania, z którymi musiały zmierzyć się drużyny biorące udział w grze. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły z rodzinami oraz mieszkańcy Wrzeszcza, czyli nasi sąsiedzi.

W czasie, kiedy w okolicy szkoły trwała już gra, na szkolnym boisku zaczęły się imprezy towarzyszące. Otwarta została wystawa planszowa „Gdańskie Dwory”, a następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe i konkurs „Psia Piękność”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział blisko 20 psów. I tu podobnie - uczestnikami byli zarówno uczniowie z rodzinami, jak i mieszkańcy okolicy szkoły, którzy przyprowadzili swoich pupili na wspólną zabawę. Kiedy „Kuchnia Gdańskich Dworów” przygotowywała bigos ze słoniną i kiełbasę Wereszczaka według XVIII-wiecznych receptur, uczniowie ze Szkoły Muzycznej umilili uczestnikom festynu czas, grając na puzonach i wiolonczeli utwory muzyki dawnej. Następnie odbył się konkurs „Masz Talent”, w którym wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 26, śpiewając znane piosenki.

Po występach utalentowanej młodzieży nastąpiło podsumowanie gry miejskiej „Gdańskie Dwory” oraz wręczenie nagród. I miejsce zajęła drużyna p. Piotra Bryksy, II miejsce rodzina p. Roberta Życha, a III miejsce p. Bartłomiej Sawicki z córkami.

Festyn rodzinny organizowaliśmy po raz siódmy, a gra miejska cieszy się już takim zainteresowaniem, że niektóre ekipy startują co roku od kilku lat. Dzięki podobnym imprezom mamy okazję zacieśniać nasze sąsiedzkie relacje. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu na wspólnej zabawie.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów