Wszystkie fotorelacje

Dni Sąsiadów w Centrum Pomocowym Caritas

Za nami czwarta edycja Gdańskich Dni Sąsiadów. Inicjatorem spotkań jest Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Niemałe znaczenie ma tu również wkład wspólnej pracy nas, czyli mieszkańców, wolontariuszy oraz pracowników. W tym roku kontynuowaliśmy naszą wspólną pasję do historii Gdańska – motywem przewodnim było 12 portretów Jana Heweliusza. Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania naszych sąsiadów z Dziennego Domu Opieki Medycznej.

Następnie, aby dodać sobie wigoru, nasza wspaniała Malwina Stępniewska poprowadziła zajęcia z choreoterapii.

Nasi mieszkańcy, pani Maria Poćwiardowska, Elżbieta Hoppe, Jadwiga Matczak, oraz Ryszard Galczewski, zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia o Janie Heweliuszu, pod bacznym okiem pani Anny Brych. Całość spotkania uświetniła muzyczna podróż do różnych zakątków Europy w wykonaniu Zuzanny Wężyk i  Aleksandry Lipke, przybliżających nam tym samym sąsiednie kultury.

Oczywiście żadna biesiada na świeżym powietrzu nie odbyłaby się nie tylko bez pięknej pogody, ale i smacznej kuchni. Były potrawy naszej dawnej kuchni Gdańskiej, zwłaszcza ulubione gofry drożdżowe, które podbiły nasze serca już w zeszłym roku, a także pyszne ciasto z truskawkami, młoda kapustka z koperkiem, szaszłyki różnej maści itd.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę, dobry humor, oraz za to, że do Naszego Domu dołączyli sąsiedzi, z którymi spotkania już owocują przyjaźniami! Czekamy na kolejną integrację!

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów