Wszystkie fotorelacje

Dni Sąsiadów Opowiadaczy Historii

Dla miłośników gier i zabaw przygotowano konkurs polegający na rozpoznaniu po dotyku tajemniczego przedmiotu, a następnie skojarzeniu go w jakiś sposób z Dolnym Miastem. I tak dla przykładu – butelka po occie nawiązywała do Dagomy, plastikowy żołnierzyk do koszar, książeczka do nabożeństwa odnosiła się do naszego kościoła, futerko do Zakładów Futrzarskich. Muszelka była symbolem przedszkola, plastikowa krowa – pobliskich Zakładów Mięsnych, a zeszyt pochodził z Zakładów Papierniczych na ulicy Łąkowej. Wszystkie odpowiedzi były (prędzej czy później) poprawne i zostały nagrodzone symbolicznymi upominkami od Opowiadaczy.

Wspólne świętowanie to także czas na dzielenie się smakołykami zrobionymi wcześniej specjalnie z myślą o Dniach Sąsiadów. Ochy i achy słychać było podczas jedzenia sałatki kalafiorowej, sałatki z łososiem, sernika z truskawkami czy też babeczek z kremem czekoladowym. A i tak największą popularnością cieszył się tego dnia chleb ze smalcem i z ogórkiem kiszonym.

Dzieci miały frajdę pisząc kredą po chodniku i puszczając bańki mydlane. A ich rodzice i znajomi mogli spokojnie porozmawiać, pożartować i umawiać się na kolejne imprezy.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów