Wszystkie fotorelacje

Integracja sąsiedzka w Ogrodzie Działkowym „Nad Oranią”

Pogoda ewidentnie nie sprzyjała integracji sąsiedzkiej w Ogrodzie Działkowym „Nad Oranią”. Jednak mżawka na przemian z ulewnymi deszczami nie zniechęciły działkowców do wspólnego świętowania. Pierwsi goście pojawili się punktualnie o 17.00. Kolejny raz okazało się, że to nie warunki pogodowe a ludzie są najważniejsi. Atmosfera spotkania, wbrew temu co na dworze, była radosna, a zabawa przednia. DJ nawet nie musiał zachęcać do zabawy. Parkiet szybko zapełnił się roztańczonymi działkowcami.

Uznaniem uczestników cieszyły się dekoracje: balony i chorągiewki. Na stołach stały kwiaty, przyozdobiony został również słodki stół.

Jedynie ognisko nie doszło do skutku, choć najwytrwalsi piekli kiełbaski w strugach deszczu. Zamiast tego odbył się grill na zadaszonym tarasie. Wielu uczestników chwaliło takie rozwiązanie, bo zamiast stać nad ogniem mogli oddać się innym rozrywkom. A tych nie brakowało. Był bufet ze słodkościami, arbuzami i napojami. Furorę zrobiła oranżada z bzu domowej roboty. Był kącik z sąsiedzkimi tatuażami, z którego korzystali nie tylko najmłodsi. Odbywały się również konkursy dla pań, panów i par. Zwycięzcy dumnie prezentowali zdobyte „trofea” - koszulki i książki kucharskie. Dzieci korzystały z przygotowanego miejsca z balonami, bańkami mydlanymi i kredkami.

Dzięki temu, że każdy nowo przybyły gość otrzymywał naklejkę ze swoim imieniem, działkowcy szybko integrowali się i zawierali nowe znajomości.  

Czekamy na kolejną edycję Gdańskich Dni Sąsiadów.

Dni Sąsiadów

Dni Sąsiadów